wp gwiazdy
Polub WP Gwiazdy na Facebooku:

Izba lekarska skierowała do sądu sprawę lekarza Anny Przybylskiej

Izba lekarska skierowała do sądu sprawę lekarza Anny Przybylskiej
Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, rzecznik odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku skierowała do sądu lekarskiego sprawę lekarza, który opiekował się Anną Przybylską, a po jej śmierci udzielił wywiadu. Nie ujawniono, jakie zarzuty postawiono mężczyźnie.

Postępowanie wszczęto w październiku 2014 r. pod kątem domniemanego naruszenia przez lekarza Dariusza Zadrożnego art. 23 Kodeksu Etyki Lekarskiej mówiącego o obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej.

O zakończeniu postępowania w tej sprawie poinformowała PAP rzecznik odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku dr Maria Adamcio-Deptulska. Wyjaśniła, że sprawę skierowano już do Okręgowego Sądu Lekarskiego. Nie ujawniła jednak, jakie zarzuty postawiono lekarzowi.

Dla dobra postępowania i samego lekarza, korzystamy z zasady dotyczącej tajemnicy postępowania - uzasadniła rzecznik.

Przypomnijmy, że Dariusz Zadrożny dzień po śmierci aktorki wystąpił w jednym z programów TVP Info, w którym opowiedział m.in. o jej zmaganiu się z chorobą. Jego wypowiedzi spotkały się z krytyką. Lekarz tłumaczył się jednak, że nie złamał tajemnicy lekarskiej.

Nie wyjawiłem przebiegu choroby - tłumaczył w jednym z wywiadów.

Anna Przybylska zmarła w październiku 2014 r. Kilkanaście miesięcy wcześniej poddała się operacji usunięcia guza trzustki. Nowotwór okazał się złośliwy.

źródło: gwiazdy.wp.pl
WP Gwiazdy na Facebooku:

Popularne komentarze
Grażyna 5 stycznia 2016 godz.: 18:55
38 667 Zgłoś Odpowiedz
Dajcie już spokój Ani i temu wspaniałemu lekarzowi który robił wszystko aby uśmierzyć jej cierpienie.Ania była osobą medialną i trzeba się liczyć się z tym że część społeczeństwa jest po prostu ciekawa a inna grupa współczuła.Niech rodzina już odpuści,przecież nic takiego ten lekarz nie powiedział.Dajcie mu normalnie żyć, jeszcze wielu ludziom jest potrzebny.
maria1 5 stycznia 2016 godz.: 18:43
32 562 Zgłoś Odpowiedz
Dajcie spocząć KOBIECIE w spokoju.
Pokaż odpowiedzi (4) Ukryj wszystkie odpowiedzi
hera 5 stycznia 2016 godz.: 19:04
7 298 Zgłoś Odpowiedz
Nie dość że lekarz do końca przy niej był to jeszcze teraz został oskarżony? Ciekawe komu na tym tak bardzo zależało. Czy po smierci aktorki ktoś chce jeszcze od lekarza wyciągnąc pieniądze w ramach zadośćuczynienia czyli innymi słowy zarobić ? Po ponad roku komuś się przypomniało, że można coś z tego mieć dla siebie? To jest żenujące. Współczuję lekarzowi. Nie odmówił jej leczenia choć gdyby to zrobił tez by był oskarżony. I tak źle i tak niedobrze.
Pokaż odpowiedzi (1) Ukryj wszystkie odpowiedzi
HOT Galerie