wp gwiazdy
Polub WP Gwiazdy na Facebooku:

Krystyna Sienkiewicz: aktorka opowiedziała o swojej walce z rakiem

Krystyna Sienkiewicz: aktorka opowiedziała o swojej walce z rakiem
Pół roku temu aktorka dowiedziała się, że ma czerniaka błon naczyniowych gałki ocznej. Ostatnie wyniki badań napawają jednak optymizmem. Gwiazda jest przekonana, że już niebawem wróci do zdrowia i na deski teatrów.

Na co dzień uśmiechnięta i tryskająca humorem. Krystyna Sienkiewicz nigdy nie traci optymizmu. W swojej karierze zagrała w wielu filmach i serialach, nie rezygnowała również z ról teatralnych. Jakiś czas temu gwiazda przeszła udar, kilka miesięcy później przy rutynowym badaniu okazało się, że ma raka. Pomimo przeciwności losu, Sienkiewicz nie poddaje się i zamierza powrócić do pełnej sprawności.

Nowotwór zdecydowanie się zmniejszył. Nowoczesna terapia okazała się na tyle skuteczna, że jak twierdzą lekarze, za kilka miesięcy nie będzie śladu po nowotworze. Nie wątpiłam, że będzie dobrze - wyznała w rozmowie z redakcją "Na czasie".

Wrodzony optymizm pomaga Krystynie Sienkiewicz w rekonwalescencji. Aktorka przyznaje, że w najtrudniejszych sytuacjach pomaga jej poczucie humoru. Co więcej, dla gwiazdy najlepszą formą terapii jest praca.

Ja nie tylko chcę wyzdrowieć, ale też muszę. Mieszkam sama. Z poważną wadą wzroku, po udarze, nie jest to łatwe, ani bezpieczne. Koncentruję się na myśli o powrocie na scenę. Wprawdzie mam jeszcze kłopoty z wymową, ale one znikają, gdy zaczynam śpiewać – dodała w udzielonym wywiadzie.

Dla aktorki nie ma rzeczy niemożliwych! Nie poddaje się pomimo trudności i cały czas wierzy, że odzyska dawne siły. Taka postawa zdumiewa tym bardziej, że Sienkiewicz musi się utrzymać i leczyć z niewielkiej emerytury. Na szczęście, jeśli wróci do zdrowia, może liczyć na zatrudnienie w warszawskich teatrach "Kamienica" i "Capitol".

Życzymy szybkiego powrotu na scenę.

Krystyna Sienkiewicz

Krystyna Sienkiewicz

Źródło: AKPA

źródło: gwiazdy.wp.pl
WP Gwiazdy na Facebooku:

Popularne komentarze
tatun1 4 lutego 2016 godz.: 19:28
1 43 Zgłoś Odpowiedz
Pani Krystyno. Zawsze Pani była i jest Wielka. Nawet w walce z chorobą. Jest Pani autorytetem dla całych pokoleń i Pani podejście do choroby, Pani optymizm może dać siłę innym ludziom walczącym z przeciwnościami losu. Życzę Pani, aby to nastawienie nie zmieniło się. Życzę Pani zwycięstwa w tej trudnej walce. Życzę Pani dalszych, wieloletnich sukcesów scenicznych. I dziękuję, że jest Pani taka jaka jest.
kaja 4 lutego 2016 godz.: 19:25
1 40 Zgłoś Odpowiedz
Wspaniała Pani Krystynko! Życzę duuuuuuuużo zdrowia!!!!!
marek 4 lutego 2016 godz.: 18:18
2 37 Zgłoś Odpowiedz
Pani Krysiu sto lat jest Pani wspaniala
Pokaż odpowiedzi (1) Ukryj wszystkie odpowiedzi
HOT Galerie