Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: Metal Mind

Alter Bridge - szczegóły nowego albumu i pierwszy klip grupy

Już od 2004 roku zespół Alter Bridge znany jest ze swoich zapadających w pamięć riffów, zaraźliwych melodii oraz gitarowej wirtuozerii, które przyniosły im uznanie krytyków i fanów na całym świecie. Teraz kwartet składający się z Mylesa Kennedy'ego (wokal/gitara), Marka Tremontiego (gitara/wokal), Briana Marshalla (bas) i Scotta Phillipsa (perkusja) powraca z najbardziej zadziornym zestawem utworów. Siódmy album zespołu, "Pawns & Kings" ukaże się na całym świecie 14 października nakładem Napalm Records.

Share
 Źródło: materiały partnera
d2dvpyg

"Pawns & Kings" to 10 zupełnie nowych epickich utworów, które zapewnią zespołowi nowych fanów na całym świecie, a jednocześnie nasycą entuzjastów, którzy cierpliwie czekali na nową muzykę kapeli. Na płycie tej zespół ponownie działa z wieloletnim współpracownikiem i producentem Michaelem "Elvisem" Baskettem, aby stworzyć kolekcję niezapomnianych nowości w imponującym katalogu grupy.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Począwszy od otwierającego krążek "This Is War" po tytułowy "Pawns&Kings", Alter Bridge powraca z płytą pełną intensywnych utworów powstałych po tym, jak cykl ich ostatniego albumu został przerwany przez globalną pandemię. Takie kompozycje jak "Dead Among The Living", "Silver Tongue" i "Holiday" brzmią w charakterystyczny dla zespołu sposób. Na płycie nie brakuje epickiego rozmachu, trzy z dziesięciu utworów trwają ponad sześć minut każdy. Opus magnum albumu - "Fable Of The Silent Son" liczy 8:29 i jest najdłuższą piosenką w dorobku zespołu. Mark Tremonti rezygnuje ze swojej drugoplanowej roli, aby wyjść na pierwszy plan w "Stay", introspektywnej balladzie, która na żywo stanie się ulubionym numerem fanów. Epicki tytułowy utwór "Pawns & Kings" dostępny jest już na wszystkich platformach cyfrowych, a teledysk do tego numeru można znaleźć tutaj:

Alter Bridge - Pawns & Kings (Official Video)

Lista utworów:

  1. This Is War
  2. Dead Among The Living  
  3. Silver Tongue
  4. Sin After Sin
  5. Stay
  6. Holiday
  7. Fable Of The Silent Son
  8. Season Of Promise
  9. Last Man Standing
  10. Pawns & Kings

Więcej informacji:

.

Informacja prasowa: Metal Mind
d2dvpyg
d2dvpyg