Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Chcę być postrzegana jako ktoś więcej niż tylko piosenkarka

Odkrycie Roku 2021 w Czechach i na Słowacji, twarz listy Spotify EQUAL, którą można było podziwiać na wielkim ekranie na Time Square, performerka i obrończyni praw mniejszości LGBT+ w polskiej TVP2 - Karin Ann to niezwykle charyzmatyczny głos pokolenia na miarę trzeciej dekady XXI wieku. Odważna, buntownicza, nie boi się przesuwać granic i eksperymentować. 25 lutego bedzie miała premierę jej druga płyta zatytułowania "side effects of being human".

Karin AnnKarin AnnŹródło: Materiał Partnera
d1r46l8

W momencie, kiedy ukazała się twoja pierwszą płyta, powiedziałaś o niej:"Do tej pory ludzie mieli tylko garstkę singli, żeby wyrobić sobie o mnie opinię. "lonely together" to mój pierwszy projekt, który opowiada pewną historię". Powiedz, jakie zmiany zaszły w Twoim życiu i karierze od czasu "lonely together"?

Prawda wyglada tak, że od wydania pierwszej EP dla publiczności minęło zaledwie 7 miesięcy, a dla mnie od napisania tych piosenek, to tak naprawdę okres 4-5 lat.Myślę, że nie trzeba mówić, że od tego czasu właściwie wszystko się zmieniło. Przeszłam drogę od bycia dzieckiem do stania się osobą dorosłą i patrząc tylko na ten aspekt, to już to samo w sobie jest ogromną zmianą.

Twoje piosenki to manifest o równości, jedności, solidarności. Czy w swoich tekstach wypowiadasz się w imieniu swojego pokolenia?

Myślę, że wiele osób z Pokolenia Z czyli mojego pokolenia myśli i często podkreśla te problemy. Moim zdaniem, są to tematy, które zdecydowanie powinny być bardziej poruszane w wiodących mediach, w muzyce i telewizji. Możemy coś zmienić tylko wtedy, gdy nas słychać więc mam nadzieję, że moja muzyka może przyczynić się do zmiany myślenia i postrzegania współczesnego świata.

Karin Ann Materiał Partnera
Karin Ann Źródło: Materiał Partnera

 Jaki jest motyw przewodni i historia Twojej nowej EP-ki

Jak zwykle wszystko przyszło z serca i rzeczy, które czułam oraz których doświadczyłam. Różnicą między "side effect of being human" a "lonely together" jest to, że w przypadku debiutu miałem pomysł na całość projektu, od tytyłu po piosenki. W przypadku nowej płyty to szczerze mówiąc, nie miałam na nią kompletnie żadnego pomysłu. Zaczęłam spontanicznie spisywać moje myśli, przeżycia i po czasie okazało się, że mam gotowy materiał na nowy projekt. Patrząc na całość pod kątem tego, co nowe piosenki mają ze sobą wspólnego, doszłam do wniosku, że wszystkie mówią o bardzo przyziemnych tematach, przez które chyba każdy przechodzi, szczególnie kiedy dorasta. Pomyślałam, że te tematy, rzeczy z którymi musimy się stykać, są jak efekty uboczne bycia człowiekiem i tak narodziła się cała koncepcja oraz tytuł płyty.

d1r46l8

Czy przy powstawaniu "side effect of being human" nawiazałaś jakąś interesującą lub ważną dla Ciebie współpracę o której chciałbyś wspomnieć?

W projekt zaangażowanych było sporo ludzi. Dzięki nim mogłam być kreatywna, bo to oni pozwolili mi w każdym calu wyrazić moją wizję. To, co kocham najbardziej w tej EP-ce to fakt, że 2 z piosenek napisałam wspólnie z moimi przyjaciółmi 😊

Karin Ann Materiał Partnera
Karin Ann Źródło: Materiał Partnera

 Co możesz powiedzieć o każdym z utworów?

Nie patrzę na każdą piosenkę oddzielnie. Wszystkie z nich są o ludzkich emocjach i przeżyciach. Śpiewam między innymi o związkach, przyjaźniach, o tym jak mogą być toksyczne. Poruszam tematy zdrowia psychicznego i depresji czy dorastania. Nie chcę wchodzić w szczegóły każdego utworu, ponieważ nie chcę ludziom niczego sugerować. Zależy mi, żeby każdy miał możliwość wolnej interpretacji i odniesienia poszczególnych utworów do własnego życia.

Czy jest jedna piosenka, która w jakiś szczególny sposób jest dla Ciebie ważniejsza od pozostałych?

Nie bardzo, wszystkie utwory są tak samo ważne i mają znaczenie.

d1r46l8

Jakie są Twoje plany związane z karierą muzyczną w najbliższej przyszłości?

Piszę i nagrywam nowe piosenki, mam też trasę koncertową, która odbędzie się w marcu - będę supportować Alfie Templeman'a na jego europejskiej trasie.

Z kim chciałbyś nawiązać współpracę muzyczną?

Z wieloma ludźmi, zbyt wieloma, by wymieniać.

Gdzie będziemy mogli zobaczyć Cię z nowymi piosenkami nażywo?

Na początek w marcu na europejskiej trasie Alfie Templeman’a. Mamy koncerty w Paryżu, Kolonii, Brukseli, Hamburgu, Berlinie, Monachium.

Bardzo dziękuję za rozmowę i trzymam kciuki za kolejne sukcesy.

Bardzo dziękuję i mam nadzieję, że spotkamy się podczas koncerów, na które już serdecznie zapraszam

Informacja prasowa
d1r46l8
d1r46l8