Trwa ładowanie...
d1wxa9o

Emmanuelle Seigner: zrobili z Polańskiego wyrzutka i zarabiają na jego tragedii

Żona Romana Polańskiego w mocnych słowach skomentowała premierowy pokaz "Pewnego razu w Hollywood" Quentina Tarantino. Uważa, że ten film jest przykładem hipokryzji i niegodnego wykorzystania prywatnej tragedii Polańskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emmanuelle Seigner i Roman Polański są małżeństwem od 30 lat
Emmanuelle Seigner i Roman Polański są małżeństwem od 30 lat (Getty Images)
d1wxa9o

Jak donosił nasz canneński korespondent, "Pewnego razu w Hollywood" było najbardziej wyczekiwanym filmem na tegorocznym festiwalu. Najnowszy film Quentina Tarantino wzbudził ogromne zainteresowanie, ale także wywołał sprzeciw Emmanuelle Seigner.

Obejrzyj: WP w Cannes: "Autentyczny", "Dobry". Pytamy o Zawieruchę u Tarantino

Akcja filmu rozgrywa się w sierpniu 1969 r. i nawiązuje m.in. do morderstwa Sharon Tate, ówczesnej żony Romana Polańskiego. Tarantino przyznał, że nie konsultował się w tej sprawie z Polańskim. Margot Robbie, filmowa Tate, również nie rozmawiała z polskim reżyserem, którego u Tarantino zagrał Rafał Zawierucha.

Emmanuelle Seigner napisała na Instagramie, że obejrzała "Pewnego razu w Hollywood" i uważa go za dobry film, ale niepokoi ją cała koncepcja. Jej zdaniem zachowanie Tarantino to przykład na to, jak można wykorzystać tragedię czyjegoś życia. Jednocześnie całkowicie odcinając się od tej osoby.

Seigner napisała, że Hollywood zrobiło z Polańskiego "wyrzutka", a mimo to chcą zarabiać na jego tragedii bez wcześniejszych konsultacji.

"Pewnego razu w Hollywood" trafi do polskich kin 9 sierpnia.

Zobacz także: Rafał Zawierucha na czerwonym dywanie w Cannes. Obok Brad Pitt i Leonardo DiCaprio

d1wxa9o

Podziel się opinią

Share
d1wxa9o
d1wxa9o