Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: Metal Mind

Jerry Cantrell wystąpi w w warszawskiej Proximie

Autor hipnotycznych gitarowych riffów oraz utworów, które przeszły do rockowej klasyki i stały się hymnami pokolenia dorastającego w latach dziewięćdziesiątych. Bijące serce Alice In Chains oraz artysta solowy, który od lat wyznacza nie tylko własną muzyczną ścieżkę, ale jest też wzorem dla kolejnych muzyków. Już 28 czerwca, w ramach trasy koncertowej promującej nowy solowy album "Brighten", w warszawskiej Proximie wystąpi JERRY CANTRELL!

Jerry Cantrell Jerry Cantrell Źródło: materiały partnera
d3uy1vs
d3uy1vs

W roli supportu zagra Electric Enemy. Ten londyński zespół serwuje melodyjną, energetyczną dawkę solidnych gitarowych riffów, napędzanych potężną perkusją i dynamicznym wokalem. Brzmienie grupy często porównywane jest do dokonań takich formacji jak Queens Of The Stone Age, Muse i The Killers, ale naznaczone jest też kunsztem charakterystycznym dla Electric Enemy. Na trasie z Cantrellem zespół reprezentować będzie wokalista Jim, który przedstawi akustyczne wcielenie grupy.

Bilety jeszcze w sprzedaży - zapraszamy!

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

28.06.2022 – Warszawa, Proxima

Otwarcie bramek: godz. 19.00 

d3uy1vs

Rozpoczęcie koncertu: godz. 20.00

Ceny biletów:

W przedsprzedaży: 200 PLN

W dniu koncertu: 220 PLN

Bilety do nabycia od 25.03, godz. 10.00 na stronach:

shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.eventim.plwww.ebilet.pl

Jerry Cantrell to nie tylko genialny gitarzysta, którego riffy rozpoznawalne są od pierwszych dźwięków, ale i świetny wokalista oraz przede wszystkim doskonały kompozytor, autor kultowych utworów, które na stałe zapisały się w historii muzyki rockowej. Kompozycje te obejmują zarówno solowy dorobek artysty, jak i piosenki, które powstały w barwach legendarnej formacji Alice In Chains. Jest autorem dwóch klasycznych solowych albumów: "Boggy Depot" (1998) oraz "Degradation Trip Volumes 1 & 2" (2002). Cantrell gościł także na płytach takich twórców jak m.in. Metallica, Ozzy Osbourne, Glenn Danzig czy Deftones. Jego muzykę można usłyszeć w filmach zdobywcy Oscara - Camerona Crowe'a czy też Judda Apatowa, a także w takich hitach jak "John Wick 2" czy "Spider-Man". W trakcie swojej kariery otrzymał jedenaście nominacji do nagrody Grammy, a jego utwory okupowały czołowe miejsca na radiowych listach przebojów, ma na koncie ponad 30 milionów sprzedanych płyt, a w 2020 roku, jako członek Alice In Chains uhonorowany został nagrodą  Museum of Pop Culture Founders Award. Guitar World zaliczył także Cantrella do grona "100 najlepszych gitarzystów wszech czasów". Artysta otrzymał też nagrodę Stevie Ray Vaughan Award od MusiCares i przez lata wspierał wiele organizacji charytatywnych.

d3uy1vs

29 października zeszłego roku ukazał się najnowszy solowy album Jerry'ego Cantrella, "Brighten". Płyta promowana była przez single "Atone", tytułowy "Brighten" oraz najnowszy "Siren Song", a utwory, które znalazły się na tym krążku, godnie uzupełniają nie tylko repertuar samego Cantrella, ale i cały katalog amerykańskiego rocka.

Jerry Cantrell - Atone (Official Video)

Więcej informacji:

Nowy album "Brighten": https://lnk.to/brighten

Informacja prasowa: Metal Mind
d3uy1vs
d3uy1vs