Trwa ładowanie...
d438209

Jolanta Pieńkowska pomogła mężowi uniknąć zatrzymania. Scena jak z filmu akcji

Takiego przebiegu wydarzeń nie powstydziłby się topowy scenarzysta. "Puls Biznesu" informuje, że w listopadzie 2018 r. Jolanta Pieńkowska przewiozła męża w bagażniku auta i pomogła mu potajemnie opuścić teren Polski. Od tego czasu jest na urlopie w TVN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jolanta Pieńkowska i Leszek Czarnecki znów wzbudzają emocje
Jolanta Pieńkowska i Leszek Czarnecki znów wzbudzają emocje (East News)
d438209

Znana prezenterka telewizyjna i miliarder. Nic dziwnego, że gdy wyszło na jaw, że są parą, od razu wzbudzali wiele emocji. Szczególnie, że kulisy ich związku były intrygujące. Mówiło się, że Leszek Czarnecki rozstał się krótko przed planowanym ślubem z Martyną Wojciechowską, by poślubić Jolantę Pieńkowską.

Ceremonia miała miejsce w 2008 roku we Francji. Para wyprawiła również kameralne przyjęcie weselne w jednej z najbardziej ekskluzywnych restauracji francuskich w Warszawie. Mimo iż do tej pory nie wyciekły żadne zdjęcia z tego wydarzenia, wiadomo, że Pieńkowska miała na sobie suknię projektu Macieja Zienia.

Jeszcze w 2009 roku można ich było podziwiać razem na salonach, między innymi na pokazie mody zaprzyjaźnionego artysty. Później na próżno szukać ich wspólnych zdjęć i informacji na temat związku.

d438209

Gdy się poznali, Pieńkowska prowadziła "Dzień dobry TVN" i była redaktor naczelną "Twojego Stylu". W 2014 roku zrezygnowała z programu śniadaniowego i głównej anteny na rzecz autorskich cyklów w TVN24 BIS. Tym samym wróciła do korzeni i dziennikarstwa informacyjnego. Swoją przygodę z zawodem zaczynała bowiem od bycia prezenterką "Wiadomości" w TVP.

Opisane przez "Puls Biznesu" wydarzenia z listopada 2018 r. (gazeta miała je potwierdzić w trzech niezależnych źródłach) rzucają nowe światło na tą tajemniczą i intrygującą parę. Okazuje się, że w 2017 r. Czarnecki zatrudnił dla swojej żony kierowcę, który okazał się oficerem służb specjalnych, pracującym pod przykrywką. Mimo iż miliarder dowiedział się prawdy, nie zwolnił mężczyzny. 7 listopada Leszek Czarnecki złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez byłego szefa KNF, Marka Chrzanowskiego. Dzień później opuścił kraj, w czym pomogła mu żona.

Czarnecki dowiedział się bowiem, że grozi mu zatrzymanie. 8 listopada Jolanta Pieńkowska przewiozła go w bagażniku samochodu do garażu swojej znajomej. Tam mąż dziennikarki przesiadł się do innego auta, pojechał do Berlina, a stamtąd odleciał do USA. Telefon miliardera został w apartamencie, więc służby były przekonane, że Czarnecki nie zmienił swojego położenia.

d438209

9 listopada para miała się udać na krótki urlop do Izraela. Pieńkowska na lotnisko przybyła sama. Na warszawskim Okęciu czekali oficerowie służb, gotowi do zatrzymania Czarneckiego. Skończyło się na godzinnym przesłuchaniu Pieńkowskiej i wypuszczeniu jej.

W listopadzie Jolanta Pieńkowska poprosiła o bezpłatny urlop w stacji TVN, którego jej udzielono. Nie wiadomo, kiedy wróci do pracy.

d438209

Podziel się opinią

Share

d438209

d438209