Trwa ładowanie...
d19n07y
News

Krystyna Sienkiewicz: aktorka opowiedziała o swojej walce z rakiem

Pół roku temu aktorka dowiedziała się, że ma czerniaka błon naczyniowych gałki ocznej. Ostatnie wyniki badań napawają jednak optymizmem. Gwiazda jest przekonana, że już niebawem wróci do zdrowia i na deski teatrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Sienkiewicz
Krystyna Sienkiewicz (ONS.pl)
d19n07y

Na co dzień uśmiechnięta i tryskająca humorem. Krystyna Sienkiewicz nigdy nie traci optymizmu. W swojej karierze zagrała w wielu filmach i serialach, nie rezygnowała również z ról teatralnych. Jakiś czas temu gwiazda przeszła udar, kilka miesięcy później przy rutynowym badaniu okazało się, że ma raka. Pomimo przeciwności losu, Sienkiewicz nie poddaje się i zamierza powrócić do pełnej sprawności.

Nowotwór zdecydowanie się zmniejszył. Nowoczesna terapia okazała się na tyle skuteczna, że jak twierdzą lekarze, za kilka miesięcy nie będzie śladu po nowotworze. Nie wątpiłam, że będzie dobrze - wyznała w rozmowie z redakcją "Na czasie".

Wrodzony optymizm pomaga Krystynie Sienkiewicz w rekonwalescencji. Aktorka przyznaje, że w najtrudniejszych sytuacjach pomaga jej poczucie humoru. Co więcej, dla gwiazdy najlepszą formą terapii jest praca.

d19n07y

Ja nie tylko chcę wyzdrowieć, ale też muszę. Mieszkam sama. Z poważną wadą wzroku, po udarze, nie jest to łatwe, ani bezpieczne. Koncentruję się na myśli o powrocie na scenę. Wprawdzie mam jeszcze kłopoty z wymową, ale one znikają, gdy zaczynam śpiewaćdodała w udzielonym wywiadzie.

Dla aktorki nie ma rzeczy niemożliwych! Nie poddaje się pomimo trudności i cały czas wierzy, że odzyska dawne siły. Taka postawa zdumiewa tym bardziej, że Sienkiewicz musi się utrzymać i leczyć z niewielkiej emerytury. Na szczęście, jeśli wróci do zdrowia, może liczyć na zatrudnienie w warszawskich teatrach "Kamienica" i "Capitol".

Życzymy szybkiego powrotu na scenę.

Krystyna Sienkiewicz AKPA
Krystyna Sienkiewicz
d19n07y

Podziel się opinią

Share

d19n07y

d19n07y