Marzena Rogalska wróci do "Pytania na śniadanie"!

Podziel się
Marzena Rogalska wróci do "Pytania na śniadanie"!
WP

Marzena Rogalska, która w związku z występem w reklamie popularnej sieci dyskontów została odsunięta od prowadzenia Pytania na śniadanie, powróci do porannego programu TVP2 po zakończeniu kampanii. Decyzję o tym podjęli wspólnie dyrektor stacji oraz sama dziennikarka.

Wcześniejsze pogłoski o zwolnieniu Rogalskiej zostały zdementowane. Lubiana prezenterka powinna wrócić na antenę jeszcze w tym roku.

Marzena Rogalska z wyprzedzeniem informowała dyrekcję TVP2 o swoich planach związanych z udziałem we wspomnianej kampanii reklamowej. Decyzja o tym, że - z uwagi na zasady etyki dziennikarskiej - w czasie trwania kampanii Marzena Rogalska nie będzie prowadzić "Pytania na śniadanie" była wspólną decyzją dyrekcji TVP2 i Marzeny Rogalskiej - poinformował portal wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik Telewizji Polskiej.

WP

Przypomnijmy, że Rogalska nie jest jedyną gwiazdą TVP, która ostatnio wystąpiła w reklamie. Jednak ani Maciej Kurzajewski, który wspólnie z Szymonem Majewskim reklamuje jeden z banków, ani Tomasz Lis, na którego blogu promowano napój energetyczny oraz jedną z warszawskich siłowni, do tej pory nie spotkali się z podobnymi konsekwencjami.

Kluczowe jest to, że Maciej Kurzajewski bierze udział przede wszystkim w akcji społecznej, której sens i wydźwięk TVP ocenia bardzo wysoko. Reklama to jedynie "odprysk" tej akcji, którą w dodatku poprzez nawiązanie do akcji dodatkowo wspomaga i promuje - tłumaczy Rakowiecki.

Do dyskusji włączył się także Marcin Prokop, który zwrócił uwagę na to, że dziś nie da się już uniknąć obecności reklamy w mediach. Dziennikarska uczciwość i wiarygodność nie mają nic wspólnego z faktem, czy ktoś bierze udział w reklamie, czy nie. (...) Większość dzisiejszych mediów uzależnia swoje być albo nie być od pieniędzy reklamodawców. Siłą rzeczy dokonują więc selekcji tego, o czym i jak należy mówić oraz pisać, żeby nie podpiłować gałęzi, na której siedzą. Z tego punktu widzenia piętnowanie przez te same media faktu, że ktoś pokazał swoją twarz w reklamie jest czystą hipokryzją. - pisze dla wirtualnemedia.pl gwiazdor TVN.

Cieszycie się, że Marzena Rogalska wróci na antenę TVP2?

WP
Podziel się

(fot. Fotografia: Akpa)

Podziel się

(fot. Fotografia: Akpa)

WP
Polub WP Gwiazdy
WP
WP
WP