ycipk-h09ig7
Muzyka

Nie żyje gitarzysta Elvisa Presleya, Scotty Moore

Jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów zmarł w wieku 84 lat. Współtworzył takie przeboje jak "Hound Dog", "Heartbreak Hotel" i "Blue Suede Shoes".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(East News)
ycipk-h09ig7

Scotty Moore zmarł we wtorek 28 czerwca br. w swoim domu w Nashville. Miał 84 lata. Nie została jeszcze podana oficjalna przyczyna śmierci legendarnego muzyka. Wiadomo jednak, że w ostatnich miesiącach jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Śmierć gitarzysty została potwierdzona na łamach serwisu rollingstone.com przez Karen Fontanę - żonę wieloletniego przyjaciela Moora oraz perkusisty Elvisa Presleya, D. J. Fontany.

Winfield Scott Moore III, szerzej znany jako Scotty Moore urodził się 27 grudnia 1931 roku w Gasden. W 1948 roku w czasie odbywania służby wojskowej założył swój pierwszy zespół. W połowie lat 50. Moore wraz z basistą Billem Blackiem zrealizowali swoje pierwsze nagrania z Elvisem Presleyem w Sun Studios w Memphis. W 1965 roku nagrał swój pierwszy solowy album "The Guitar That Changed The World".

Moore został sklasyfikowany na 44. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone. W 2000 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

ycipk-h09ig7
Elvis Presley, Bill Black, Scotty Moore East News
Podziel się
Scotty Moore, Justin Timberlake East News
Podziel się

ZOBACZ TEŻ: Prince wykonuje swój przebój podczas ostatniego koncertu

ycipk-h09ig7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-h09ig7

ycipk-h09ig7
ycipk-h09ig7