Trwa ładowanie...
d2ngjqq
Muzyka

Nie żyje gitarzysta Elvisa Presleya, Scotty Moore

Jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów zmarł w wieku 84 lat. Współtworzył takie przeboje jak "Hound Dog", "Heartbreak Hotel" i "Blue Suede Shoes".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(East News)
d2ngjqq

Scotty Moore zmarł we wtorek 28 czerwca br. w swoim domu w Nashville. Miał 84 lata. Nie została jeszcze podana oficjalna przyczyna śmierci legendarnego muzyka. Wiadomo jednak, że w ostatnich miesiącach jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Śmierć gitarzysty została potwierdzona na łamach serwisu rollingstone.com przez Karen Fontanę - żonę wieloletniego przyjaciela Moora oraz perkusisty Elvisa Presleya, D. J. Fontany.

Winfield Scott Moore III, szerzej znany jako Scotty Moore urodził się 27 grudnia 1931 roku w Gasden. W 1948 roku w czasie odbywania służby wojskowej założył swój pierwszy zespół. W połowie lat 50. Moore wraz z basistą Billem Blackiem zrealizowali swoje pierwsze nagrania z Elvisem Presleyem w Sun Studios w Memphis. W 1965 roku nagrał swój pierwszy solowy album "The Guitar That Changed The World".

Moore został sklasyfikowany na 44. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone. W 2000 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

d2ngjqq
Elvis Presley, Bill Black, Scotty Moore East News
Elvis Presley, Bill Black, Scotty Moore
Scotty Moore, Justin Timberlake East News
Scotty Moore, Justin Timberlake

ZOBACZ TEŻ: Prince wykonuje swój przebój podczas ostatniego koncertu

d2ngjqq

Podziel się opinią

Share

d2ngjqq

d2ngjqq