Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
buty na zimę
Artykuł Sponsorowany
06-02-2023 16:27
Artykuł sponsorowany Kulig

Obuwie na zimę Kulig

Buty zimowe to problem niejednej z nas. Najczęściej do najtańszych nie należą, dlatego staramy się kupować obuwie zimowe "z głową". Ten spory wydatek może nam jednak wynagrodzić zadowolenie i komfort podczas chodzenia w zimowych butach, a to z kolei może przełożyć się na nasze dobre samopoczucie i zdrowie. Jak zatem wybrać dobre buty zimowe?

 Źródło: materiały partnera
d3cr22j
d3cr22j

Jakie buty na zimę wybrać?

Wybór butów zimowych to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie! Dlaczego? Bo nie ma stylu, który by się nie przyjął; obecnie (prawie) wszystko jest modne. Co za tym idzie, możemy dopasować ubiór zimowy do różnego rodzaju butów. Jeżeli nasz casual’owy strój jest raczej sportowy, jako buty zimowe możemy nosić sneakersy. Jednak one nie zawsze sprawdzą się w trudnych warunkach atmosferycznych, np. gdy spadnie dużo śniegu lub gdy po nim zostaje tzw. breja.

Możemy zaopatrzyć się w kozaki, które są nie tylko eleganckie, ale i funkcyjne. Dostarczają ciepło nie tylko naszym stopom, ale też i łydkom. To może korzystnie wpłynąć na poruszanie się właśnie we wspomnianych trudnych warunkach pogodowych. Dobre kozaki jednak bardzo dużo kosztują, chociaż najczęściej kupujemy je na kilka sezonów.

Ubiegłe sezony zimowe pokazały pewną właściwość polegającą na ocieplaniu się klimatu. Co to dla nas oznacza? To wskazówka, że nie musimy wydawać gromady pieniędzy na kozaki, a możemy zaopatrzyć się w trzewiki. To dobre rozwiązanie, ponieważ tego typu buty, które dawniej nazywane były po prostu "półbutami" raz, że nie są drogie, a dwa - są na tyle uniwersalne, że właściwie możemy w nich chodzić od początku jesieni, aż do końca wiosny. Zatem warto, prawda?

d3cr22j

Czym się kierować przy wyborze butów na zimę?

Trzewiki damskie Kulig to bardzo bogata oferta butów tego typu, dostępna w naprawdę wielu wariantach cenowych i stylowych. Dobre trzewiki powinny mieć długość co najmniej do kostki, a najlepiej, gdyby ją zakrywały. Dlaczego? Bo kostki to wrażliwe na temperaturę miejsce, skłonne także do kontuzji. Często nosimy spodnie nieco krótsze, do kostki lub nawet ¾ i wtedy trzewiki zakrywające kostkę nie tylko elegancko wyglądają, ale zapewniają komfort i ciepło.

Kolejnym elementem dobrych butów na zimę jest wypełnienie buta w środku. Czasami możemy kupić trzewiki z odbijającą wkładką, dzięki której będzie nam się lekko chodziło. Jeżeli nie ma w wypatrzonych przez nas butach takiej wkładki, możemy dokupić do nich żelowe wkładki do butów, które też mają takie właściwości. Koszt żelowych wkładek do butów to, w zależności od sklepu, wydatek rzędu 15-25 zł.

Ale patrzmy nie tylko na wkładkę w bucie! Istotnym elementem trzewików jest materiał, który znajduje się wewnątrz butów. Może to być np.welur lub futerko, które będzie bardzo komfortowe w użyciu tych butów. Zapewnia ono nie tylko miły dotyk dla skóry, ale także chroni nasze stopy przed wiatrem i mrozem. To dodatkowa ochrona na kapryśne pogody!

Jak dbać o buty zimowe?

Buty zimowe typu trzewiki są doskonałe nie tylko na zimę, ale też na okresy przed i po największych mrozach i śniegach, są one bardziej uniwersalne niż np. kozaki. Ale jak o nie dbać, żeby zachowały dobrą kondycję i funkcjonalność przez kilka sezonów?

d3cr22j

W pierwszej kolejności powinnyśmy zaopatrzyć się w impregnat do butów. To niedrogi wydatek, występujący najczęściej w postaci bezbarwnego spray’u. Raz na jakiś czas, w zależności od pogody, powinnyśmy użyć impregnatu i odstawić buty do wyschnięcia. Możemy tę czynność powtarzać raz na miesiąc, a gdy chodzimy jeszcze w innych butach na zmianę, można ten okres wydłużyć, stosując impregnat co 2-3 miesiące.

Kolejnym, ważnym elementem zachowania butów zimowych w dobrej kondycji jest ich czyszczenie i pielęgnacja. To zależy już od rodzaju materiału albo skóry, z których wykonane są buty. Najlepiej zapytać o to jeszcze w sklepie, podczas zakupu butów, bowiem nie ma stałej metody na różne buty. I tak, np. niektóre buty wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, a inne przeczesać specjalną szczoteczką. Do tego pasta do butów lub kosmetyk do pielęgnacji danego obuwia w spray’u. Dlatego właśnie warto o to zapytać przed zakupem!

Artykuł sponsorowany Kulig
d3cr22j
d3cr22j