Trwa ładowanie...
d3njxah

Pegi Young nie żyje. Artystka i filantropka miała 66 lat

Była żona Neila Younga zmarła na raka 1 stycznia. Przez rok walczyła z chorobą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pegi Young na koncercie w 2015 r.
Pegi Young na koncercie w 2015 r. (Getty Images)
d3njxah

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia, Pegi Young odeszła otoczona przyjaciółmi i najbliższą rodziną w Nowy Rok w Kalifornii.

Pegi Young (urodzona jako Margaret Morton) poznała swojego męża w 1974 r. w restauracji, w której pracowała jako kelnerka. Cztery lata później Neil i Pati byli już małżeństwem i wkrótce zostali rodzicami dwójki dzieci. Ich syn Ben, podobnie jak Zeke z poprzedniego związku muzyka, chorują na dziecięce porażenie mózgowe. U córki Amber zdiagnozowano epilepsję.

Sytuacja rodzinna sprawiła, że w 1986 r. Pegi założyła szkołę dla dzieci z poważnym upośledzeniem ruchu i mowy. Youngowie przyznawali w wywiadach, że nie byli w stanie znaleźć placówki edukacyjnej dla Bena, więc wzięli sprawy w swoje ręce.

d3njxah

Oprócz angażowania się w liczne dzieła charytatywne Pati Young realizowała się również jako piosenkarka i autorka tekstów.

W 1983 r. była członkinią chórku The Pinkettes występującego na koncertach jej męża. W 2007 r. nagrała solowy album zatytułowany po prostu "Pegi Young". Później wydała jeszcze dwa krążki ("Foul Deeds" i "Bracing for Impact") i koncertowała z zespołem The Survivors.

Związek z Neilem Youngiem zakończyła rozwodem w 2014 r.

d3njxah

Podziel się opinią

Share

d3njxah

d3njxah