Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Rosyjscy mistrzowie baletu już niebawem w Twoim mieście

Luty będzie miesiącem pod znakiem baletu! A to za sprawą cenionej na całym świecie formacji - The Royal Moscow Ballet, która wyruszy wtedy w trasę po Polsce. Korona rosyjskiego baletu zawita do siedmiu miast w naszym kraju. Nie przegap okazji, aby zobaczyć najlepszych moskiewskich tancerzy w Twoim mieście! Organizatorem spektakli "Jezioro Łabędzie" jest agencja Prestge MJM.

Share
The Royal Moscow BalletThe Royal Moscow BalletŹródło: Materiały prasowe
d1r5nir

Popularność, jaką cieszą się spektakle baletowe na całym świecie to niepodważalny dowód na to, że klasyka jest zawsze w modzie. Absolutna perfekcja warsztatu tancerzy, bogactwo scenografii i kostiumów, ponadczasowe, poruszające przedstawienia i najpiękniejsza muzyka - to po prostu nie może się znudzić! Takie widowisko będziemy mogli podziwiać na spektaklach "Jezioro łabędzie" w wykonaniu The Royal Moscow Ballet już w lutym w: Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Lublinie.

Balet zachwyca od setek lat

Spektakle baletowe od setek lat oczarowują swoją widownię - nie tylko pięknem tańca, ale i niezwykłą zdolnością do zatrzymywania czasu. Niezmiennie od pierwszego baletowego przedstawienia, które datuje się na 1489 rok (podczas ślubu mediolańskiego księcia), sztuka ta zabiera publikę w miejsce, które wypełnia tylko muzyka, gracja i emocje. Sale teatralne na całym świecie niezliczoną ilość razy milkły, wciągane do baletowych opowieści, a powietrze wypełniały tylko delikatne skrzypienie sceny, muzyka i nieuchwytność tanecznych emocji.

Tancerze klasyczni stają na czubkach palców, żeby równocześnie dotykać ziemi i sięgać nieba - mistykę baletu podsumował pisarz Paulo Coelho.

The Royal Moscow Ballet - mistrzowie baletu

Sztuka tańca klasycznego zachwyca tym bardziej w wykonaniu mistrzów, takich jak The Royal Moscow Ballet, którzy aktywnie przyczyniają się do kultywowania legendy rosyjskiego baletu. Formacja ta od 25 lat wystawia spektakle na całym świecie, a w swoje szeregi przyjmuje tylko najlepszych z najlepszych - absolwentów najsłynniejszych, rosyjskich szkół baletowych.

Ci mistrzowie baletu w precyzji, lekkości i płynności tańca nie mają sobie równych! Poruszają się jakby nie obowiązywały ich zasady grawitacji! Ale co najważniejsze perfekcja warsztatu tancerzy ani trochę nie ujmuje pasji i emocji spektaklowi. Wprost przeciwnie - tylko je kumuluje, dzięki czemu opowieść o miłości Zygfryda i Odetty porusza bardziej niż kiedykolwiek - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Aby klasykę nad klasykami widowisk baletowych, czyli "Jezioro łabędzie", wykonać na najwyższym poziomie oraz z należytą czcią i finezją, nie można nakładać na siebie ograniczeń ani w zakresie obsady, ani kostiumów czy scenografii. Z przepychem i rozmachem działają również artyści z The Royal Moscow Ballet, znani z zapierających dech w piersiach, bajkowych strojów i rekwizytów, które pięknie prezentują dziesiątki tancerzy na scenie.

d1r5nir

The Royal Moscow Ballet ukochany przez Polaków

Nadchodzące spektakle The Royal Moscow Ballet nie będą pierwszymi wizytami tej formacji w Polsce - entuzjaści sztuki tańca znad Wisły mieli już okazję poznać się na prestiżowej grupie. W 2018 roku The Royal Moscow Ballet stał się fenomenem, który z powodzeniem wyprzedał swoje spektakle w naszym kraju, przebijając frekwencje koncertową wielu gwiazd rocka!

W tym roku The Royal Moscow Ballet powraca! Z "Jeziorem łabędzim" pojawi się w Polsce w lutym 2022 roku w siedmiu miastach:

  • 1 lutego - Klub Wytwórnia, Łódź
  • 2 lutego - Sala Ziemi, Poznań
  • 3 lutego - Miasto Ogrodów, Katowice
  • 4 lutego - ICE Kraków Congress Centre, Kraków
  • 5 lutego - Hala Stulecia, Wrocław
  • 6 lutego - COS Torwar, Warszawa
  • 7 lutego - Centrum Spotkania Kultur, Lublin

Zainteresowanie nadchodzącymi spektaklami wskazuje na to, że formacja powtórzy swój sukces z poprzednich lat! Bilety na wyjątkowe spektakle są jeszcze dostępne na stronie: biletserwis.pl.

Organizatorem wydarzeń jest agencja Prestige MJM

Informacja prasowa
d1r5nir
d1r5nir