News
19-04-2012 (11:09)

"Wielka Matura Polaków": Jak poradzą sobie gwiazdy?

Podziel się
"Wielka Matura Polaków": Jak poradzą sobie gwiazdy?

Czy gwiazdy poradziłyby sobie z trudnymi zadaniami z matematyki, fizyki, biologii, czy chemii? Jedyny sposób, aby to sprawdzić, to wywołać je do tablicy!

Na antenie TVP1 będziemy mogli zobaczyć program "Wielka Matura Polaków. Zadania ściśle fajne”, w którym znane postaci z życia publicznego i show-biznesu przystąpią po raz kolejny w swoim życiu do egzaminu dojrzałości i odpowiedzą na 25 pytań ze ścisłych przedmiotów.

Wśród „maturzystów” zobaczymy m.in. Halinę Frąckowiak, Michała Wiśniewskiego, Krzysztofa Skibę, Ryszarda Kalisza, Kasię Wilk, Macieja Musiała, Artura Partykę, Piotra Kraśko, Marka Zająca, Beatę Chmielowską Olech, Grzegorza Miśtala, Kevin'a Aiston'a i Conrado Moreno.

Paulina Chylewska, która wraz z Przemysławem Babiarzem jest gospodynią programu, zdradza kulisy tego show.

– Program realizowany będzie w warszawskim studiu i wyemitowany zostanie na żywo. Tym razem sprawdzimy wiedzę Polaków dotyczącą przedmiotów ścisłych. Uczestnicy będą walczyć o nagrodę pieniężna w wysokości 30 tys. zł. Zwycięzca będzie mógł przeznaczyć wygraną sumę na wybrany przez siebie cel związany z nauką, np. szkołę, w której zdawał maturę lub koło naukowe, do którego uczęszczał – opowiada Chylewska. I dodaje, że bardzo cieszy się, że będzie gospodynią tego wydarzenia.

– Uwielbiam występy na żywo i uważam, że tylko taka praca ma magię. Co oczywiście nie znaczy, że nie odczuwam stresu przed występami. Przecież w studiu zasiadają znani i szanowani ludzie, tymczasem ja będę ich wypytywać na różne tematy. Zawsze przed programem zastanawiam się, jaka będzie atmosfera, czy zaproszeni goście nie będą zestresowani, bo jeśli tak się zdarzy, będę starała się w jakiś sposób rozluźnić atmosferę – mówi Chylewska.

Gwiazda wspomina także swoją maturę.

– Muszę przyznać, że mam z nią związane bardzo dobre wspomnienia. Może dlatego, że świetnie sobie poradziłam na maturze i zgarnęłam naprawdę dobre oceny. A muszę się pochwalić, że zdawałam maturę z matematyki, chociaż w tamtych czasach nie było to obowiązkowe. Do matury podeszłam dobrze przygotowana. Sporo się do niej uczyłam, ale było warto – podsumowuje ze śmiechem Chylewska.

Ale nie samą nauką żyje człowiek! W programie nie zabraknie więc też muzycznych i filmowych niespodzianek. Na scenie zagrają zespół Afromental oraz raper Duże Pe. Zaprezentowany zostanie także zrealizowany przez Tomasza Bagińskiego film poświęcony Marii Skłodowskiej Curie.

(fakt/BZe)

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

**Aktor "Usta Usta": Mam problem, by powiedzieć dzieciom...**

Polub WP Gwiazdy