Trwa ładowanie...
d454kag
Muzyka

Elton John kończy karierę

Elton John zdecydował, że po 50 latach kariery odchodzi na emeryturę. Brytyjski piosenkarz zamierza się poświęcić rodzinie i dzieciom. Jednak zanim zawiesi swoją karierę, uda się w 3-letnią trasę koncertową.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Elton John podjął decyzję o zakończeniu swojej kariery
Elton John podjął decyzję o zakończeniu swojej karieryŹródło: Shutterstock.com
d454kag

Brytyjskie media od dłuższego czasu plotkowały o tym, że 70-letni piosenkarz niebawem zakończy swoją karierę. 24 stycznia, na oficjalnej stronie artysty pojawił się licznik, który odmierzał czas do oficjalnego oświadczenia. Wokalista podsycił emocję zdaniem "podjąłem ostateczną decyzję co do mojej przyszłości".

O 18:30 czasu polskiego, zgodnie z zapowiedzią, na jego stronie pojawiło się nagranie live, w którym artysta podziękował fanom i zapowiedział, że rezygnuje z grania tras koncertowych i zamierza poświęcić się wychowaniu dzieci.

- Dzieci są dla mnie najważniejsze. Miałem fantastyczną karierę, chce podziękować fanom i się pożegnać - powiedział w rozmowie z Andersonem Cooperem.

d454kag

Jednak zanim artysta przestanie koncertować uda się w 3-letnią trasę, która będzie trwała 300 dni.

- Nie zamierzam już koncertować, poza ostatnią trasą, która rozpocznie się we wrześniu tego roku. Moje priorytety zmieniły się w ciągu ostatnich 10 lat. (...) To będzie najlepsza produkcja, jaką kiedykolwiek zrobiłem - dodał artysta.

Elton John razem z mężem Davidem Furnishem zamierza skupić się na wychowaniu adoptowanych synów, Zachary'ego i Elijaha. Wokalistka dodał, że nie zamierza jednak porzucić muzyki i wierzy, że będzie mu towarzyszyć do końca jego dni. Wciąż marzy m.in. o napisaniu kolejnego musicalu. Wokalista odniósł się również do plotek na temat swojego zdrowia.

- Cieszę się doskonałym zdrowiem. Wszystko jest w porządku - dodał w rozmowie z Andersonem Cooperem.

Elton John przez 50 lat aktywności zawodowej sprzedał ponad 300 mln płyt.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d454kag

Podziel się opinią

Share
d454kag
d454kag