Trwa ładowanie...
d2uza08
News

Ewa Minge wspiera Korę

Niedawno Kora opublikowała w sieci wpis, w którym poprosiła o pomoc w sfinansowaniu swojego leczenia. Artystka musi przyjmować lek wzmacniający działanie przebytej wcześniej chemioterapii. Jej słowa poruszyły wiele osób. Wśród nich znalazła się Ewa Minge. Projektantka przy okazji podzieliła się z internautami swoimi doświadczeniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kora, Ewa Minge
Kora, Ewa Minge (AKPA)
d2uza08

Od kilku dni biorę lek o nazwie olaparbi. Jest to skuteczny przeciwnik w walce z nowotworem jajnika w jego czwartej fazie, obarczonego mutacją w genie BRCA. Niestety nie jest w Polsce jeszcze refundowany. Mam nadzieję, że to się zmieni. Miesięczna dawka tego lekarstwa kosztuje 24 000 zł. Powinna je brać do końca życia. Jeżeli ktoś z Was nie zdecyduje się wpłacić na moją osobistą skarbonkę, to proszę o wsparcie innych osób, potrzebujących środków na walkę z rakiem - brzmiał fragment wpisu Kory.

Jako jedni z pierwszych na ten apel zareagowali gwiazdorzy disco-polo, czyli gatunku muzycznego, który nie jest zbyt ceniony przez wokalistkę. Zszokowany ilością pieniędzy potrzebną na sfinansowanie leku był m.in. wokalista zespołu Weekend, Radosław Liszewski. Swoje wsparcie postanowiła okazać także Ewa Minge, która jeszcze niedawno sama walczyła z nowotworem krwi.

Opowiem Wam jak to jest...... Nikt się nie spodziewa,ze jego wybierze los i zaatakuje. Mało kto odkłada na czarną godzinę.....mało komu starcza w naszym kraju na dzisiaj wiec jak myśleć o jutrze.... A jak masz ? Ja miałam. Odłożone ,zabezpieczone.....na przyszłość ,na "w razie czego". I przyszło i pojawiła sie potrzeba wydania i jeszcze było mało! Przez miesiąc prawie każdej nocy ważyłam..."wydać na niepewną w wyniku walkę o swoje życie....czy zostawić dzieciom,żeby miały z czego żyć jak mnie zabraknie????! Byli nieletni jeszcze.... Byłam skłonna poświecić siebie dla ich bezpieczeństwa aż do nocy w której zrozumiałam ,ze to ja...żywa i zdrowa gwarantuje im więcej jak lokata w banku . Postawiłam dobrze.....wygrałam i spłacam to do dzisiaj ..... - czytamy na jej facebookowym profilu.

d2uza08

Spodziewaliście się podobnych reakcji?

d2uza08

Podziel się opinią

Share

d2uza08

d2uza08