Trwa ładowanie...
d1lae5u

Karl Lagerfeld nie żyje

O śmierci projektanta poinformował francuski magazyn "Closer". Karl Lagerfeld miał 85 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karl Lagerfeld pozostaje legendą w świecie mody.
Karl Lagerfeld pozostaje legendą w świecie mody. (Getty Images)
d1lae5u

Karl Lagerfeld zmagał się z chorobą. Jak informują francuskie media, zmarł 19 lutego. Do szpitala miał trafić poprzedniego dnia wieczorem.

Wiadomo, że Lagerfeld nie pojawił się na ostatnim pokazie Chanel, który zorganizowano pod koniec stycznia. Przyczyną miało być zmęczenie. W oficjalnych oświadczeniach nie podawano więcej szczegołów.

Karl Lagerfeld był projektantem mody pochodzenia niemieckiego. Kierował domem mody Chanel od 1983 roku. Był też fotografem, publicystą i reżyserem, na co dzień mieszkał w Paryżu; jego znakiem rozpoznawczym były wysokie krochmalone kołnierze, czarne okulary i białe włosy.

Lagerfeld - legenda świata mody

Karl Lagerfeld ukończył szkołę Lycée Montaigne w Paryżu, jego specjalizacją był rysunek i historia. Karierę zaczynał, pracując u projektanta mody Pierre'a Balmaina w 1955 roku, po trzech latach zaczął projektować dla Jeana Patou w dziale haute couture, tworzył też projekty dla domu mody Chloé, a kolekcja zademonstrowana w 1972 roku odniosła duży sukces.

d1lae5u

Od 1965 roku Karl Lagerfeld współpracował z marką Fendi, a w 1983 roku związał się ze słynnym domem mody Chanel. Międzynarodowa kariera Karla Lagerfelda kwitła, projektant odpowiadał między innymi za kostiumy do filmu "Callas Forever", stroje Madonny z trasy koncertowej Re-Invention Tour oraz Kylie Minogue z trasy Showgirl: The Greatest Hits Tour. Stworzył również kolekcję dla H&M w 2004 roku.

Działalność Karla Lagerfelda wykraczała poza świat mody. Działał on również jako fotograf dla magazynów "Harper’s Bazaar", "Numéro" i "Vouge", wystąpił we francuskim programie "Signé Chanel" (2005) i wyreżyserował filmy krótkometrażowe "Remember Now", "Vol de Jour" i "Shopping Fever", a także "Once Upon a Time..." (2013) z Keirą Knightley i Clotilde Hesme. Artysta posiadał również własną markę perfum męskich i damskich Karl Lagerfeld – jego nazwiskiem sygnowane są m.in. zapachy pour Homme, Jako, Kapsule czy Photo.

*Zobacz też: Przetakiewicz o La Manii: "Karl Lagerfeld powiedział, że to genialna nazwa!" *

d1lae5u

Podziel się opinią

Share
d1lae5u
d1lae5u