Trwa ładowanie...
d4fobpl

Marcin Wyrostek rusza w trasę!

Koncert, w którym akordeon zagra „pierwsze skrzypce”, porwie zarówno młodsze jak i starsze pokolenie. A to wszystko popłynie spod palców mistrza instrumentu Marcina Wyrostka, zwycięzcy drugiej edycji programu Mam Talent, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Marcin Wyrostek rusza w trasę!
Źródło: Materiały prasowe
d4fobpl

Marcin Wyrostek jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in. potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę "Magia del Tango" oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek "Coloriage". Właśnie dlatego nazwaliśmy koncert „PLATYNOWY AKORDEON”, by podkreślić moc talentu tego wirtuoza.

"Projekt Corazon powstał w wyniku naszej fascynacji muzyką latynoamerykańską, która zainspirowała nas do tworzenia muzyki we własnych aranżacjach: jazzowych, klasycznych, musicalowych i klubowych." M. Wyrostek
Muzycy wykonują autorskie utwory i aranżacje inspirowane muzyką argentyńską, bałkańską i latynoamerykańską. Można w nich znaleźć wpływy etno-folku, klasyki i jazzu.

Marcin Jajkiewicz – wokal
Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

d4fobpl

Marcin Wyrostek podczas koncertu „RZEKA MUZYKI” zagra utwory z ostatniej płyty, a także - jak zapowiedział - nowe, niepublikowane, które pojawią się na nowej jesiennej płycie. Ostatnia płyta Wyrostka powstała w oparciu o doświadczenia koncertowe ostatnich kilku lat. Występy z zagranicznymi artystami oraz wspólne koncerty z orkiestrami smyczkowymi, pozwoliły na nowo spojrzeć muzykom na ich dotychczasową twórczość. "For Alice" to album, którego fundamentem są autorskie kompozycje Marcina, wzbogacone o szlachetne brzmienie orkiestry kameralnej. Powstałe utwory są z założenia wielobarwne - "czarodziejskie". Na płycie znalazły się aranżacje inspirowane słowiańskim folkiem, muzyką latynoamerykańską i filmową. Nie zabrakło także niespodzianek dla wielbicieli klasyki akordeonowej. W grudniu 2016 roku płyta zdobyła… status "PLATYNY"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4fobpl

Podziel się opinią

Share
d4fobpl
d4fobpl