Trwa ładowanie...
d3048fy
News

Nowa płyta Marka Kaliszuka

Marek Kaliszuk to wokalny i aktorski kameleon, który w listopadzie 2014 roku podbił serca widzów oraz jurorów wygrywając 2 edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Udowodnił, że niekończąca się wręcz skala głosu, świetna technika, ogromna wrażliwość i aktorska kreacja pozwalają mu stworzyć niemal każdą postać! Serca Fanów skradł m.in. postacią Hanki Ordonówny, Michała Wiśniewskiego, Arethy Franklin, czy Marii Callas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa płyta Marka Kaliszuka
(Materiały prasowe)
d3048fy

Aktor teatralny, musicalowy i filmowy oraz wokalista. Szeroką rozpoznawalność i sympatię już wcześniej przyniosły Markowi role serialowe m.in. w M jak Miłość, Pierwsza miłość, 2XL, To nie koniec świata, Ojciec Mateusz, a także udział w 7 edycji show Taniec z Gwiazdami w 2008 roku. W roku 2016 Telewizja Polska wyemitowała największą muzyczną produkcję ostatnich lat - serial Bodo, w którym Marek również zagrał i zaśpiewał, natomiast widzowie Polsatu mogli oglądać nowy mini serial komediowy Dwoje we Troje w reż. Tomasza Koneckiego z Markiem w roli głównej. Dziś na stałe mieszka w Warszawie, ale do roku 2015 przez ponad dwanaście lat był solistą Teatru Muzycznego w Gdyni im. D. Baduszkowej, gdzie zagrał szereg głównych ról musicalowych m.in. w Grease, Skrzypku na dachu, Pięknej i Bestii, Footloose, Fame, Jesus Christ Superstar, Spamalot. Marek Kaliszuk to nie tylko przystojny aktor i wokalista, ale też kompozytor, autor tekstów i producent. Pierwszego lipca 2015 ukazał się wyprodukowany przez niego videoclip promujący jego autorski singiel zatytułowany I won’t stop. Koncertuje z ekskluzywnym, muzycznym projektem, w którym daje popis swoich niezwykłych umiejętności wokalnych w oparciu o wielkie przeboje oraz autorskie utwory.

Sukcesy zawodowe Marka to efekt pracowitości, pasji oraz gruntownego aktorskiego i wokalnego wykształcenia (Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, Wydział Wokalno-Aktorski gdańskiej Akademii Muzycznej). W listopadzie 2015 roku na scenie Teatru Capitol w Warszawie swoją premierę miał spektakl Dajcie mi Tenora! z Kaliszukiem w roli głównej. Jego warszawski debiut teatralny spotkał się ze znakomitymi recenzjami. Od marca 2017 widzowie teatralni w całej Polsce mogą oglądać Marka w absolutnie komediowym wydaniu w spektaklu Klatka dla Ptaków (reż. Andrzej Strzelecki).
Jak zapowiada Artysta, jesienią ukaże się jego debiutancki album utrzymany w stylistyce popu z elementami klubowej elektroniki. Utwór NAPRZECIW jest pierwszym singlem zapowiadającym płytę. Marek Kaliszuk jest autorem słów oraz muzyki wspólnie z Adamem Bieranowskim, który jest producentem płyty powstającej w Studio Custom34 w Gdańsku

   Materiały prasowe
d3048fy

Podziel się opinią

Share

d3048fy

d3048fy