Trwa ładowanie...
d3m0v96
Megafon.pl
News

Oscary ignorują kobiety

Trwa dyskusja dotycząca różnorodności wśród oscarowych nominacji. Tym razem przedstawiono statystyki dotyczące obecności kobiet wśród nominowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oscar
Oscar (AFP, Fot: AFP)
d3m0v96

Badacze z Women’s Media Center przyjrzeli się nominacjom z lat 2005 - 2015. Ustalili, że w tym czasie kobiety reprezentowały tylko 19 procent nominacji w kategoriach, które nie były związane z aktorstwem. W sumie w badanym czasie panie otrzymały 327 nominacji (mniej niż jedną na pięć), a panowie - 1387. W tym roku statystyka wygląda nieco lepiej i analitycy doliczyli się 22 procent nominacji dla kobiet.

Za stan rzeczy Women's Media Center nie obwinia jednak Amerykańskiej Akademii Filmowej.

- Widać tu wyraźny związek pomiędzy niską liczbą kobiet zatrudnianych w zawodach "za kamerą" a ich reprezentacją wśród oscarowych nominacji - podsumowuje Julie Burton, prezes Women’s Media Center. - Jeżeli kobiety nie są zatrudniane w branży, nigdy nie będą miały szansy na to, by zostać docenionymi za swoje dokonania.

d3m0v96

Badacze są przekonani, że przy zwiększeniu zatrudnienia kobiet zmieniłyby się statystyki Amerykańskiej Akademii Filmowej i lepiej oddawałyby one demografię populacji i samych widzów, wśród których ponad połowa to panie.

Amerykańska Akademia Filmowa zapowiedziała niedawno, że do roku 2020 podwoi liczbę kobiet i mniejszości wśród swoich głosujących członków.

Women's Media Center zostało założone przez Jane Fondę, Robin Morgan i Glorię Steinem.

Jane Fonda ONS.pl
Jane Fonda (ONS.pl)
d3m0v96

Podziel się opinią

Share
d3m0v96
d3m0v96