Trwa ładowanie...

Ponadczasowość kolęd Zbigniewa Preisnera

Skłaniają do myślenia nad przemijaniem, światem, sensem życia – właśnie takie są refleksyjne kolędy Zbigniewa Preisnera, które już w styczniu zostaną przedstawione publiczności w sześciu polskich miastach. O ponadczasowości tych utworów opowiadają ich twórcy na trzy tygodnie przed pierwszym koncertem w Krakowie.

Ponadczasowość kolęd Zbigniewa PreisneraŹródło: Materiały prasowe
d4fd8il
d4fd8il

"Być może będzie nam milej, gdy posłuchamy tych kolęd” - mówi w krótkim materiale wideo kompozytor Zbigniew Preisner. Autorka większości tekstów Ewa Lipska przyznaje z kolei, że jej twórczość to raczej pastorałki, które opowiadają o aktualnych sprawach, czyli o tym, co nas otacza. O refleksyjności i ponadczasowości utworów kolędowych będzie można się przekonać podczas wieczorów zatytułowanych „Zbigniew Preinser i Przyjaciele. Stare i Nowe Kolędy”. Wystąpią: Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Edyta Krzemień, Maciej Balcar, Joanna Pocica, zespół Jana Karpiela Bułecki i znakomici muzycy. Program zaprezentowany zostanie w sześciu miastach:

10 stycznia 2019 – w ICE Kraków Congress Centre
14 stycznia 2019 – w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu
15 stycznia 2019 – w hali COS Torwar w Warszawie
16 stycznia 2019 – w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
17 stycznia 2019 – w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu
19 stycznia 2019 – w Sali Ziemi w Poznaniu

*Wszystkie wieczory kolęd rozpoczynać się będą o godzinie 20:00. Bilety na wydarzenia nabywać można za pośrednictwem strony: www.prestigemjm.com. Na trasę koncertową „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” zaprasza agencja Prestige MJM. *

d4fd8il
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fd8il