Trwa ładowanie...
oprac. Kamila Gulbicka
25-07-2018 13:33

TOMASZ WENDT QUARTET. 29 LIPCA - SAKSOFON NA FALI

Tomasz Wendt zagra podczas piątego koncertu z cyklu Rzeka Muzyki 2018, który odbędzie się 29.07.2018 w Amfiteatrze przy Operze Nova w Bydgoszczy.

TOMASZ WENDT QUARTET. 29 LIPCA - SAKSOFON NA FALIŹródło: Materiały prasowe
d2qatwl

TOMASZ WENDT , laureat nagrody Fryderyk 2017, utalentowany saksofonista i kompozytor, jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej. Pochodzi z muzycznej rodziny, jego ojciec Adam jest wybitnym saksofonistą jazzowym. Jak większość wyróżniających się artystów swojego pokolenia, ma za sobą etap intensywnego wygrywania konkursów (m.in. I nagroda indywidualna w konkursie festiwalu Jazz nad Odrą 2013, I Nagroda na VII Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej 2015 w Katowicach, II nagroda zespołowa na Getxo Jazz Festival w Hiszpanii w 2016 roku). Oprócz koncertów na czele autorskiego tria i kwartetu stawał na scenie u boku takich znakomitości, jak Dean Brown, Eric Marienthal, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Artur Lesicki, Atom String Quartet. Jest muzykiem kompletnym i wszechstronnym, a do tego - jak oceniają krytycy - materiałem na jednego z liderów polskiej sceny jazzowej . Wyróżniony Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk 2017 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za autorski album "Behind the Strings".

TOMASZ WENDT QUARTET to grupa, w której muzycy łączą swoją wiedzę, wynikającą z przeróżnych doświadczeń muzycznych, miłości do jazzu, fascynacji rytmem i melodią, oraz otwartości na współczesne wpływy. Każdy z muzyków zespołu jest twórczym kompozytorem i improwizatorem, a mimo to muzycy potrafią odnaleźć wspólny język muzyczny. Ich muzyka, obok silnie zakorzenionej tradycji jazzowej, cechuje się otwartością na poszukiwanie nowych ścieżek. Kwartet prezentuje autorskie kompozycje saksofonisty Tomasza Wendta oraz nowatorskie aranżacje utworów ze świata muzyki jazzowej. Tomasz Wendt Quartet - to muzyka pełna emocji, wzruszeń i mocnych muzycznych doznań.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W programie koncertu m.in:

One for S. (komp. Tomasz Wendt)
One Brother, One Sister (komp. Tomasz Wendt)
Easy Living (komp. Ralph Rainger)
Recorda Me (komp. Joe Henderson)
Mr. Hinc (komp. Tomasz Wendt)
Human Nature (komp. Steve Porcaro)
You don’t know what love is (komp. Raye-DePaul)

d2qatwl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qatwl