Trwa ładowanie...
d1b0rpa

Zmarł Zbigniew Wodecki

22 maja 2017 zmarł wybitny muzyk Zbigniew Wodecki. Miał 67 lat. Wodecki trafił do szpitala z powodu problemów z sercem. Przeszedł operację wszczepienia bajpasów, po której nastąpiły komplikacje. W ich wyniku Wodecki doznał udaru. Niestety nie udało się go uratować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł Zbigniew Wodecki
(PAP)
d1b0rpa

Informację o śmierci artysty potwierdzają słowa Alicji Majewskiej. "Wielka wyrwa w naszym życiu, wielki artysta, człowiek nie do zastąpienia. Nie poradziłby sobie z tym, że nie mógłby wrócić do sprawności i zajmować się tym, co kochał" - powiedziała piosenkarka w rozmowie z WP.

O śmierci Zbigniewa Wodeckiego napisał też, jako jeden z pierwszych, Andrzej Piaseczny.

Urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie, z którym był związany przez całe swoje życie. W trakcie ponad 40-letniej pracy artystycznej współpracował m.in. z Piwnicą Pod Baranami, grupą Anawa, Ewą Demarczyk czy ostatnio zespołem Mitch&Mitch.
Wydał 11 płyt. Grał na skrzypcach, trąbce i fortepianie. Jego największe przeboje to "Chałupy Welcome to”, "Zacznij od Bacha” czy "Pszczółka Maja”.

d1b0rpa

Był jurorem trzynastu edycji "Tańca z gwiazdami”. W stacji TVN prowadził programy: "Droga do Gwiazd", "Twoja Droga do Gwiazd" i koncert "Zakochajmy się jeszcze raz".

Prywatnie był mężem Krystyny i ojcem trójki dzieci, Joanny, Katarzyny i Pawła.

"Swiat sie Kreci" Zbigniew Wodecki. 28-11-2013
foto Jerzy Dabrowski ONS ONS.pl
"Swiat sie Kreci" Zbigniew Wodecki. 28-11-2013 foto Jerzy Dabrowski ONS (ONS.pl)
d1b0rpa

Podziel się opinią

Share
d1b0rpa
d1b0rpa