Trwa ładowanie...

Zmarła Patty Duke

Patty Duke, ceniona aktorka i laureatka Oscara, zmarła w wieku 69 lat. W rozmowie z ABC News smutną wiadomość potwierdził agent gwiazdy. Najbliżsi dedykują jej także wpisy w serwisach społecznościowych.

Share
Zmarła Patty Duke
Źródło: East News
dx29vg8

Z oficjalnego oświadczenia wynika, że bezpośrednia przyczyną śmierci Duke była sepsa wywołana zakażeniem organizmu po pęknięciu jelita.

Aktorka, która urodziła się 14 grudnia 1946 roku w Nowym Jorku najbardziej znana była z roli w filmie "Cudotwórczyni", za którą została nagrodzona Oscarem dla aktorki drugoplanowej. Miała wtedy zaledwie 16 lat. Duke od najmłodszych lat występowała na Broadwayu. Na swoim koncie ma także Złoty Glob dla najlepszej aktorki w filmie komediowym lub musicalu za rolę w filmie "Ja, Natalia", w którym zagrała u boku Ala Pacino.

Artystka dorastała w dysfunkcyjnej rodzinie. Kiedy miała osiem lat, matka oddała ją pod opiekę Johna i Ethel Rossów, który zorientowali się, że maja do czynienia z prawdziwym talentem i zostali jej menadżerami.

dx29vg8

Patty Duke przez lata cierpiała na zaburzenia afektywne dwubiegunowe i większość swojego wolnego czasu poświęcała na edukację społeczeństwa w zakresie zdrowia psychicznego.

Gwiazda była czterokrotnie zamężna. Doczekała się trójki dzieci. Dwóch jej synów, Sean Astin i Mackenzie Astin, podobnie jak matka zdecydowali się na karierę aktorską.

ZOBACZ TAKŻE #dziejesiewkulturze: Margot Robbie chce połamać nogi rywalce:

dx29vg8

Podziel się opinią

Share
dx29vg8
dx29vg8