wp gwiazdy
Polub WP Gwiazdy na Facebooku:

Aneta Kręglicka o decyzji Angeliny Jolie: Nie mogę powiedzieć, że podziwiam ją

Aneta Kręglicka o decyzji Angeliny Jolie: Nie mogę powiedzieć, że podziwiam ją

Aneta Kręglicka, polska Miss World z 1989 r., bardzo kontrowersyjnie wypowiedziała się pytana o to, jak ocenia decyzję Angeliny Jolie o profilaktycznej mastektomii obu piersi.

Szokująca sprawa! - mówi w rozmowie z Faktem. Myślę, że to pochopna decyzja, ja bym się w życiu chyba na coś takiego nie zdecydowała.

I jeszcze zaczęła podejrzewać Angelinę o demonizowanie tego problemu dlatego, że być może ta hollywoodzka gwiazda jest zbyt wrażliwa.

Ja chyba nie miałabym na tyle odwagi, aby podjąć taką próbę uchronienia swego zdrowia, choć rozumiem że to wszystko dzieje się z myślą o dzieciach - dodaje. Nie mogę powiedzieć, że podziwiam ją. Jest w tym coś dziwnego, coś dla mnie nie do końca zrozumiałego.

Co ciekawe, Aneta Kręglicka zachęca oczywiście kobiety o dbania o swoje zdrowie i regularne badanie się także pod kątem raka piersi, ale...

Mammografii nie robię! - Aneta Kręglicka informuje zdecydowanie, pewna swego, choć deklaruje, że bada się bardzo regularnie. Jestem przeciwna mammografii, choć może nie powinnam tego mówić. To zbyt ryzykowne badanie, kobieta jest narażona na zbyt silne promieniowanie, o wiele silniejsze, niż zwykły rentgen.

Aneta Kręglicka dodaje, że przed mammografia przestrzegali ją lekarze, co bardzo utkwiło jej w głowie, ale oczywiście robi regularnie badania piersi za pomocą usg.

A jak jest jakaś sytuacja, która wymaga głębszej kontroli, to to wtedy jest rezonans magnetyczny - wyjaśnia jeszcze.

Miss World uważa, że zbyt często naraża się delikatne piersi kobiet na bardzo silne promieniowanie w trakcie częstych mammografii, które to badanie zaleca się nawet co dwa lata.

Byłabym ostrożna, by promować mammografię! - kończy zdecydowanie, choć czy aby nie nazbyt kontrowersyjnie?

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Biust pomógł im w karierze

WP Gwiazdy na Facebooku:

Popularne komentarze
gosc 17 maja 2013 godz.: 14:54
8 25 Zgłoś Odpowiedz
amerykanscy lekarze przyjezdzaja do polski by ogladac zaawansowanego raka piersi w ameryce w takim stopniu nie wystepuje dzieki profilaktyve a podobno amerykanie to idioci
Pokaż odpowiedzi (5) Ukryj wszystkie odpowiedzi
@@@@ 17 maja 2013 godz.: 17:45
12 24 Zgłoś Odpowiedz
Brawo Pani Aneto!!!! chociaż jedna osoba,która publicznie potrafi powiedzieć mammografii NIE,w mojej rodzinie jest sporo lekarzy i takie samo zdanie mają na temat szczepień jak i mammografii,też mówią NIE a Ja im ufam,niestety w Naszym kraju ogłupia się ludzi,bo Pan doktor w TVN powiedział...i tego wszyscy sie trzymają tylko Pan doktor za te opinię ma sporo pieniędzy płacone,szkoda,ze wielu ludzi nie czyta informacji na portalach gdzie pisze się prawdę,jeśli tak wszystko jest skuteczne to czemu na zachodzie gdzie obecnie mieszkam np.szczepienia nie są obowiązkowe a w Polsce niestety są...nie daje Wam to do myślenia...
Pokaż odpowiedzi (3) Ukryj wszystkie odpowiedzi
Emy 17 maja 2013 godz.: 17:15
19 24 Zgłoś Odpowiedz
a ja uwazam,ze jestescie zwyklymi CIEMNIAKAMI z p.Kreglicka na czele!!!!Znam osobiscie dziewczyne ,ktora bedac w b.podobnej sytuacji co A.J.zwlekala z operacja usuniecia piersi,w tej chwili walczy o zycie!I co wy na to ??
Pokaż odpowiedzi (8) Ukryj wszystkie odpowiedzi
HOT Galerie