Trwa ładowanie...
d2saqno

Meghan Markle

Najnowsze informacje
3.3
(19 głosów)
Oceń:
d2saqno
Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Meghan Markle - amerykańska aktorka, modelka, działaczka humanitarna. Od roku 2016 partnerka księcia Harry'ego.

Meghan Markle urodziła się i wychowywała w Los Angeles. Ma pochodzenie kaukaskie ze strony ojca i afroamerykańskie ze strony matki. Od początku edukowała się w szkołach prywatnych. W roku 2003 ukończyła Northwestern University w Chicago, gdzie studiowała teatr oraz stosunki międzynarodowe. W trakcie studiów odbyła staż w amerykańskiej ambasadzie w Buenos Aires.

Meghan Markle przed rozpoczęciem kariery aktorskiej zajmowała się kaligrafią jako freelancer, a także modelingiem. Na szklanym ekranie zadebiutowała niewielką rolą w operze mydlanej "Szpital miejski". Największą popularność przyniosła jej rola w serialu "W garniturach", gdzie wcieliła się w postać Rachel Zane. Na swoim koncie Markle ma również kilka ról filmowych (m.in. "Twój na zawsze", "Szefowie wrogowie" i "Anti-Social").

Meghan Markle była założycielką lifestyle'owej strony internetowej The Tig. Oprócz tego udzielała się charytatywnie. Została m.in. ambasadorem organizacji World Vision Canada. Współpracowała również z podmiotem ONZ ds. równości płci i upodmiotowienia kobiet. Markle była też doradcą międzynarodowej organizacji charytatywnej One Young World.

Meghan Markle była żoną aktora Trevora Engelsona. Para stanęła na ślubnym kobiercu w roku 2004. Małżeństwo rozpadło się dziewięć lat później. Od 2016 roku Markle związana jest z księciem Harrym.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2saqno
d2saqno
d2saqno