Trwa ładowanie...
d1b99u1
d1b99u1

Meghan Markle - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Los Angeles

Filmografia:

Szefowie wrogowie (2011)

Pajęczyna pozorów (2006)

Idol z piekła rodem (2010)

Twój na zawsze (2010)

90210 ()

CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku ()

Zupełnie jak miłość (2005)

Candidate, The (1972)

Seriale:

Suits: W garniturach

Domowy front

Castle

90210

Miłość z o.o.

Nieustraszony

CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku

Bez śladu

CSI: Kryminalne zagadki Miami

Meghan Markle Instagram.com
Podziel się

Meghan Markle - amerykańska aktorka, modelka, działaczka humanitarna. Od roku 2016 partnerka księcia Harry'ego.

Meghan Markle urodziła się i wychowywała w Los Angeles. Ma pochodzenie kaukaskie ze strony ojca i afroamerykańskie ze strony matki. Od początku edukowała się w szkołach prywatnych. W roku 2003 ukończyła Northwestern University w Chicago, gdzie studiowała teatr oraz stosunki międzynarodowe. W trakcie studiów odbyła staż w amerykańskiej ambasadzie w Buenos Aires.

Meghan Markle przed rozpoczęciem kariery aktorskiej zajmowała się kaligrafią jako freelancer, a także modelingiem. Na szklanym ekranie zadebiutowała niewielką rolą w operze mydlanej "Szpital miejski". Największą popularność przyniosła jej rola w serialu "W garniturach", gdzie wcieliła się w postać Rachel Zane. Na swoim koncie Markle ma również kilka ról filmowych (m.in. "Twój na zawsze", "Szefowie wrogowie" i "Anti-Social").

Meghan Markle była założycielką lifestyle'owej strony internetowej The Tig. Oprócz tego udzielała się charytatywnie. Została m.in. ambasadorem organizacji World Vision Canada. Współpracowała również z podmiotem ONZ ds. równości płci i upodmiotowienia kobiet. Markle była też doradcą międzynarodowej organizacji charytatywnej One Young World.

d1b99u1

Meghan Markle była żoną aktora Trevora Engelsona. Para stanęła na ślubnym kobiercu w roku 2004. Małżeństwo rozpadło się dziewięć lat później. Od 2016 roku Markle związana jest z księciem Harrym.

d1b99u1
d1b99u1