Trwa ładowanie...
d44vgqn

Małgorzata Socha

Najnowsze informacje
3.7
(22 głosy)
Oceń:
d44vgqn
Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Małgorzata Socha - jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych i serialowych młodego pokolenia.

Małgorzata Socha urodziła się w Warszawie. Ukończyła XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego. Jest też absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej.

Ekranowy debiut zaliczyła jeszcze jako uczennica liceum. Zagrała wówczas w spektaklu Teatru Telewizji "Anka" w reżyserii Radosława Piwowarskiego. Szerszemu gronu widzów po raz pierwszy pokazała się pod koniec lat 90., kiedy to dostała angaż w serialu "Złotopolscy". Tam wcielała się w postać Kate.

Na wielkim ekranie debiutowała w roku 1999 epizodyczną rolą w "Mojej Angelice" Stanisława Kuźniaka. Łącznie na jej koncie znajduje kilkanaście ról filmowych. Znacznie lepiej prezentuje się natomiast dorobek aktorki w produkcjach telewizyjnych. Socha grała m.in. w "Zostać miss", "Sforze", "Kasi i Tomku", "Lokatorach", "Pierwszej miłości", "Na wspólnej" i wielu innych. Przełomem w jej karierze okazał się występ w "BrzydUli", gdzie wcielała się w postać Violetty Kubasińskiej. Oostatnio widzowie mogą oglądać Małgorzatę Sochę w polsatowskiej produkcji "Przyjaciółki", w której aktora gra Ingę Gruszewską.

Socha jest też aktorką dubbingową. Jej głos można usłyszeć m.in. w "Kurczaku małym", "Smerfach", "W głowie się nie mieści" i "Sing".

W roku 2008 Małgorzata Socha brała udział w "Tańcu z gwiazdami". Jej partnerem w show był Robert Kochanek.

Prywatnie związana z inżynierem Krzysztofem Wiśniewskim. Para doczekała się dwóch córek.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44vgqn
d44vgqn
d44vgqn