Trwa ładowanie...
d1tfo4z

Ariana Grande

Najnowsze informacje
4.3
(23 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Boca Raton

d1tfo4z
PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA

Ariana Grande - amerykańska piosenkarka i aktorka.

Ariana Grande urodziła się w w Boca Raton w stanie Floryda.Jest pół-Sycylijką i pół-Abruzyjką. Karierę rozpoczęła już w wieku 8 lat. Występowała m.in. w Filharmonii Południowej Florydy.Szersze grono odbiorców mogło ją zobaczyć pierwszy raz przed jednym z meczów drużyny Florida Panthers gdzie zaśpiewała amerykański hymn "The Star-Spangled Banner".

W 2003 roku Ariana Grande zstała współtwórczynią formacji Kids Who Care, która w 2007 roku zebrała ponad pół miliona dolarów na cele dobroczynne. W 2008 roku dostała angaż w brodwayowskim musicalu "13", w którym wcieliła się w rolę Charlotte. Z tę rolę została uhonorowana Nagrodą Stowarzyszenia Krajowych Teatrów Młodzieżowych .

w 2009 roku wygrała casting na rolę Cat Valentine w serialu "Victoria znaczy zwycięstwo". Wówczas młoda Grande drastycznie zmieniła swój wizerunek i przefarbowała ciemne włosy na kolor czerwony.

W 2010 roku Grande zagrała postać Miriam w musicalu Cuba Libre. Wtedy też podpisała pierwszy kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Republic Records.

W 2012 roku zakończyła pracę na planie serialu "Victoria znaczy zwycięstwo". Dwanaście miesięcy później wydała swój pierwszy album studyjny - "Yours Truly", który zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiej listy najczęściej kupowanych płyt według magazynu „Billboard”. Oprócz tego wydała płyty "My Everything" (2014) i "Dangerous Woman" (2016).

W styczniu 2016 wprowadziła swoją linię kosmetyków do katalogu firmy MAC Cosmetics. Całość dochodów przeznaczono na leczenie osób chorych na AIDS. Sama Grande choruje na hipoglikemię.

Ariana Grande śpiewa sopranem. jej głos posiada 4 oktawy.

22 maja 2017 tuż po koncercie Grande w Manchestrer Arena doszło do zamachu terrorystycznego, w wyniku którego śmierć poniosło 22 osób. Samej piosenkarce nic się nie stało.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfo4z
d1tfo4z
d1tfo4z