Małgorzata Kożuchowska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Małgorzata Kożuchowska ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Podziel się

Małgorzata Kożuchowska - polska aktorka telewizyjna i teatralna.

Małgorzata Kożuchowska urodziła się we Wrocławiu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (1994). Następnie należała do zespołu warszawskiego Teatru Dramatycznego. Od roku 2005 związana z Teatrem Narodowym.

Debiut przed kamerami zaliczyła w 1994 roku, kiedy to wystąpiła w filmie "Oczy niebieskie". Otrzymała wówczas niewielką rolę harcerki. Dostała także angaż w głośnych "Młodych wilkach", gdzie wcieliła się w postać Marzeny. Co jakiś czas pojawiała się też epizodycznie różnych serialach (np. "Pokój 107" lub "Zaklęta"). Po raz pierwszy o Małgorzacie Kożuchowskiej zrobiło się głośną w roku 1997 za sprawą "Kilera", w którym zagrała Ewę Szańską. Prawdziwą sławę przyniosła jej jednak rola Hanki Mostowiak w serialu "M jak miłość". Kożuchowska występowała w tej produkcji w latach 2000-2011.

Na swoim koncie Małgorzata Kożuchowska ma kilkadziesiąt ról filmowych i serialowych. Do najsyłnniejszych tytułów w jej aktorskim dorobku należy zaliczyć oprócz wymienionych wcześniej produkcji m.in. "Dlaczego nie!", "Zróbmy sobie wnuka", "Listy do M. 2", "Kryminalni", "Rodzinka.pl", "Prawo Agaty" i "Druga szansa".

Małgorzata Kożuchowska jest również aktorką dubbingową. Podkładała głos m.in. w takich filmach jak "Potwory i spółka", "Szeregowiec Dolot", "Madagaskar", "Alicja w krainie czarów" oraz "Mały książę".

Prywatnie związana z dziennikarzem Bartłomiejem Wróblewskim. Para wzięła ślub w sierpniu 2008 roku. Mają syna Franciszka.

Więcej inforamcji o karierze aktorskiej Małgorzaty Kożuchowskiej znajdziej w serwsie Film.wp.pl

Data urodzenia

27.04.1971

Miejsce urodzenia

Wrocław

Profesja

Aktorka

Filmografia

Zróbmy sobie wnuka

Kiler

Kiler-ów 2-óch

Wtorek

Superprodukcja

Kochaj

Listy do M. 2

Hania

Dzisiaj jest piątek

Senność

Dlaczego nie!

Komornik

Ptaszka

Gry uliczne

Młode wilki

Oczy niebieskie

Seriale

Druga szansa

Prawo Agaty

Boscy w sieci

rodzinka.pl

Tylko miłość

Duch w dom

Nowa

Siostry

Teraz albo nigdy!

Hela w opałach

Niania

Kryminalni

Złotopolscy

Fitness Club

Świat według Kiepskich

Matki, żony i kochanki

M jak miłość

Na dobre i na złe

Sława i chwała