Trwa ładowanie...
d2k1dsq

Małgorzata Kożuchowska

Najnowsze informacje
3.1
(27 głosów)
Oceń:
d2k1dsq
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Małgorzata Kożuchowska - polska aktorka telewizyjna i teatralna.

Małgorzata Kożuchowska urodziła się we Wrocławiu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (1994). Następnie należała do zespołu warszawskiego Teatru Dramatycznego. Od roku 2005 związana z Teatrem Narodowym.

Debiut przed kamerami zaliczyła w 1994 roku, kiedy to wystąpiła w filmie "Oczy niebieskie". Otrzymała wówczas niewielką rolę harcerki. Dostała także angaż w głośnych "Młodych wilkach", gdzie wcieliła się w postać Marzeny. Co jakiś czas pojawiała się też epizodycznie różnych serialach (np. "Pokój 107" lub "Zaklęta"). Po raz pierwszy o Małgorzacie Kożuchowskiej zrobiło się głośną w roku 1997 za sprawą "Kilera", w którym zagrała Ewę Szańską. Prawdziwą sławę przyniosła jej jednak rola Hanki Mostowiak w serialu "M jak miłość". Kożuchowska występowała w tej produkcji w latach 2000-2011.

Na swoim koncie Małgorzata Kożuchowska ma kilkadziesiąt ról filmowych i serialowych. Do najsyłnniejszych tytułów w jej aktorskim dorobku należy zaliczyć oprócz wymienionych wcześniej produkcji m.in. "Dlaczego nie!", "Zróbmy sobie wnuka", "Listy do M. 2", "Kryminalni", "Rodzinka.pl", "Prawo Agaty" i "Druga szansa".

Małgorzata Kożuchowska jest również aktorką dubbingową. Podkładała głos m.in. w takich filmach jak "Potwory i spółka", "Szeregowiec Dolot", "Madagaskar", "Alicja w krainie czarów" oraz "Mały książę".

Prywatnie związana z dziennikarzem Bartłomiejem Wróblewskim. Para wzięła ślub w sierpniu 2008 roku. Mają syna Franciszka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k1dsq
d2k1dsq
d2k1dsq