Trwa ładowanie...

"A kysz!". Szpak odniósł się do skandalicznych słów Rydzyka

"To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja" - powiedział Tadeusz Rydzyk, czym wywołał potężny skandal. Reagują wierni, politycy, a także gwiazdy. Wśród nich Michał Szpak.

Michał Szpak skomentował skandaliczne słowa Tadeusza RydzykaMichał Szpak skomentował skandaliczne słowa Tadeusza RydzykaŹródło: Instagram
d1r6q5h
d1r6q5h

Obchody 29. urodzin Radia Maryja odbijają się głośnym echem w Polsce. Po pierwsze ze względu na to, że dopuszczono do publicznego zgromadzenia w momencie, gdy rządowe restrykcje na to nie pozwalają. Po drugie ze względu na to, co powiedział podczas swojego kazania Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta w pewnym momencie zaczął mówić o biskupie Edwardzie Janiaku - antybohaterze filmu Sekielskich "Zabawa w chowanego". Zdaniem Rydzyka oskarżany o tuszowanie pedofilii biskup to męczennik.

Następnie padły słowa o tym, że "ksiądz zgrzeszył", ale "kto nie ma pokus?".

Zobacz: Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. Jest reakcja rzecznika rządu Piotra Müllera

Skandaliczne słowa redemptorysty o pokusach skrytykowali już politycy prawej i lewej strony politycznego sporu. Głośno o tej wypowiedzi w mediach społecznościowych, na profilach znanych gwiazd. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pokusą może być czekolada, a nie dziecko czy nastolatek.

d1r6q5h

Swoją reakcją na słowa Tadeusza Rydzyka podzielił się też Michał Szpak. Na Instastory napisał:

"Sługa, który aspiracje miał na anioła, stał się upadłym, tuszowanie pedofilii to nie kradzież batonika z osiedlowego sklepu. Jak to się nazywa?! Hipokryzja!!!".

I dodał, nawiązując do "Dziadów" Mickiewicza: 'A kysz, a kysz, a kysz!".

szpak Instagram
Źródło: Instagram

Michał Szpak odważnie wypowiada się na palące tematy społeczne i polityczne. Ostatnio wziął udział w performansie, podczas którego czytano "Dziady" Mickiewicza w okolicy domu Jarosława Kaczyńskiego.

d1r6q5h

Udzielił też otwarcie wsparcia środowiskom LGBT po głośnej sprawie aresztowania aktywistki Margot.

- Co stało się z krajem, który tak dobrze zaczynał rozumieć, co to jest tolerancja? Nie powinniśmy walczyć o tolerancję, to powinna być nasza podstawowa wartość. (...) Kiedy pierwszy raz wyszedłem na scenę, pomyślałem 'F..k it', czas zmierzyć się z nienawiścią oko w oko, czas uświadamiać, że inny nie znaczy gorszy, czas na poszerzanie świadomości elementarnym szacunkiem do ludzi! Do ludzi! Do ludzi!. Wszyscy, do ch..., jesteśmy ludźmi! Nie ma gorszy/lepszy! WTF - powiedział wokalista.

d1r6q5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r6q5h