Trwa ładowanie...

Agnieszka Włodarczyk jest przerażona pożarami w Australii

Agnieszka Włodarczyk jest zatrwożona pożarami, które opanowały Australię. Ogień strawił już miliony zwierząt i ciągle rozprzestrzenia się, pochłaniając kolejne hektary australijskiego buszu. Aktorka odnosi tę katastrofę do własnych przeżyć.

Agnieszka Włodarczyk jest przerażona pożarami w AustraliiŹródło: East News, fot: East News
du77kuh
du77kuh

Pożary w południowo-wschodniej Australii trwają od października minionego roku i zabiły już co najmniej 18 osób. Cierpią także zwierzęta, których ofiary szacuje się na miliony istot. Zdjęcia z zatrważającymi obrazkami płonącego kontynentu nie pozostały obojętne dla Agnieszki Włodarczyk. Gwiazda podzieliła się swoimi refleksjami na temat tego, co dzieje się na dalekim kontynencie.

Agnieszka Włodarczyk pierwszy raz powiedziała o dramacie, jaki spotkał jej rodzinę. Chodzi o pożar domu rodzinnego.

- Byliście kiedyś świadkami pożaru? Staliście obok płonącego domu? Czuliście w powietrzu „brak powietrza”? Słyszeliście rozpacz ludzi, którym spłonął cały dobytek? Widzieliście resztki dopalających się ciał zwierząt? Moim pradziadkom spłonął dom ze stodołą i wszystkimi zwierzętami w środku - rozpoczęła swój wpis.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM. Izabella Miko: "Bardzo chcę zostać mamą!"

Aktorka ze szczegółami napisała, co działo się dalej.

du77kuh

- Była noc. Nigdy nie zapomnę tej paniki i płaczu. Zostały wezwane wszystkie wozy strażackie z okolicy, ale nie udało się uratować niczego. Stare czasy... pewnie ktoś nie dopalił papierosa. Nie pamiętam przyczyny, tylko skutek. Jedna wielka rozpacz i łzy. Byłam tam. To był jeden dom, jedna stodoła i pewnie 20 czworonożnych istot - wspomina rodzinną tragedią Agnieszka Włodarczyk.

Gwiazda doświadczona żywiołem, jakim jest ogień, ubolewa nad tym, co dzieje się teraz w Australii.

- Wiecie ile zwierząt zginęło przez pożary w Australii do tej pory? Prawie pół miliarda! Weterynarze są zmuszeni do masowej eutanazji zwierząt! A mój ukochany koala niedługo zniknie z powierzchni ziemi. Słyszeliście jak one płaczą!? Jak dzieci! Są powolne i bezbronne, ciężko im uciekać. Poza tym nie wiadomo dokąd... Wszystko się pali. Ludzie nie mają czym oddychać, powietrze gryzie w gardło a słońca prawie nie widać - czytamy we wpisie gwiazdy.

Agnieszka Włodarczyk jest przekonana, że ludzie ponoszą skutki błędnych decyzji na przestrzeni ostatnich lat. Teraz apeluje do wszystkich o zdrowy rozsądek.

du77kuh

- To jest początek końca... Albo obudzimy się tu i teraz, albo umrzemy w męczarniach z powodu braku wody albo cholera wie, z jakiego innego powodu.
Tylko szybkie i mądre ruchy ze strony polityków mogą to opóźnić. Nie wiem czy jesteśmy w stanie to zatrzymać, ale do cholery trzeba coś zrobić!
Karolina Korwin Piotrowska wpadła na pomysł wysyłania do Premiera Morawieckiego maili na adres - kontakt@kprm.gov.pl. Otwórzmy oczy i serca politykom. Wierzę w ludzi - zakończyła swój post.

Na stacjach benzynowych w Australii kończy się już paliwo, a duża część kraju pokryta jest najgęstszym smogiem w historii pomiarów. Ponadto, naukowcy twierdzą, że niektóre gatunki zwierząt mogły wyginąć bezpowrotnie.

Każdy z nas może pomóc. Na Facebooku powstała internetowa zbiórka: LINK

du77kuh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du77kuh