WP

Aiko - smutna i grzeczna księżniczka, na którą nie patrzy świat

Wiemy, jakie buty nosi księżna Kate, jaką dietę stosuje Meghan i w co lubi bawić się mały książę George. Ale ile świat wie o Aiko, księżniczce z Japonii, którą media nazwały "najsmutniejszą księżniczką świata"?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżniczka Aiko
Księżniczka Aiko (East News)
WP

Aiko przyszła na świat 1 grudnia 2001 roku. Jest jedyną córką następcy japońskiego tronu księcia Naruhito i księżnej Masako.

W 2004 roku po ośmiomięsięcznej izolacji i odcięciu się od poddanych i mediów księżna Masako wyznała publicznie, że cierpi na chorobę psychiczną. Jest to tzw. zaburzenie przystosowawcze i polega na bezsenności, napadach lęku i psychosomatycznych objawach ogromnego stresu. Być może dlatego księżna powzięła decyzję, że mała Aiko będzie miała bardziej "normalne" życie niż ona i będzie częściej przebywać wśród rówieśników.

East News
Podziel się
WP

Niestety "prawdziwy" świat okazał się dla dorastającej Masako wyzwaniem. Po tym, jak przestraszyła się biegających po szkole chłopców, została przeniesiona do żeńskiego gimnazjum. Media w 2016 roku pisały o tym, że księżniczka przeżywa ogromny stres związany z egzaminami szkolnymi, od razu wiązano to problemami emocjonalnymi jej matki. Opuściła nawet na miesiąc szkołę, by wrócić do równowagi. To wtedy media zaczęły nazywać ją "księżniczką, która nigdy się nie uśmiecha". Być może na jej samopoczucie miało wpływ widmo przyszłej sukcesji tronu. Przez wiele lat książę Naruhito nie doczekał się męskiego potomka, więc zaczęto w Japonii poważnie zastanwiać się nad zmianą prawa, by tron cesarski mogła objąć właśnie Aiko.

East News
Podziel się

Na szczęście dla niej jej stryjowi urodził się chłopiec grzebiąc jej szanse na zostanie władcą Japonii.

Co dzisiaj słychać u Aiko? Ostatnia oficjalna wypowiedź pochodzi z grudnia 2018 roku, wynika z niej, że księżniczka "cieszy się czasem w liceum, zajęciami pozaszkolnymi i prywatnymi sprawami".
Jej wielką pasją jest obserwowanie zjawisk na niebie.

WP
East News
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP