Trwa ładowanie...
d15hlxu

Alfah Femmes pracują nad debiutancką płytą. Posłuchajcie singla "Don't Stop"

Trójmiejska grupa Alfah Femmes pracuje nad debiutancką płytą. Promujący ją singiel jest już dostępny w serwisach streamingowych. Posłuchajcie utworu "Don’t Stop".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alfah Femmes pracują nad debiutancką płytą. Posłuchajcie singla "Don't Stop"
(Archiwum prywatne, Fot: Kamila Ćwiklińska)
d15hlxu

Alfah Femmes to nietuzinkowy kolektyw muzyków związanych z trójmiejską sceną. W jego skład wchodzą: Zofia Bartoś, Przemysław Bartoś, Marcin Gałązka, Tomasz Koper, Weronika Kulpa i Michał Wandzilak.

Członkowie mogą się pochwalić pokaźnym doświadczeniem, zdobytym dzięki współpracy z takimi artystami jak Marcin Świetlicki czy Tymon Tymański oraz działalności w zespołach, takich jak The Fruitcakes, Mu czy Zgniłość. Twórczość Alfah Femmes to swoiste połączenie grunge’u i indie rocka, choć muzycy zespołu obficie czerpią również z innych gatunków.

Nadchodzącą płytę zapowiada kolejny po "Skunksie" singiel "Don’t Stop". To swojego rodzaju wypadkowa inspiracji i kreatywności członków zespołu. Nerwowy rytm spotyka wpadające w ucho melodie, a wszystko to okraszają dźwięki saksofonu i smyków.

Archiwum prywatne

- Kontynuujemy i rozwijamy koncepcję “anty-“: groove choć misternie utkany, jest w zasadzie anty-groove’em, gitara poprzez specyficzne umiejscowienie (niezręczne) i brzmienie (dziwaczne) jest antygitarowa, sekcja smyczkowa, mimo że nagrana live, nie brzmi jak smyczki - raczej jak zjechany taśmowo, niestrojący mellotron. Rola saksofonu też jest tu inna, niż rola, jaką zazwyczaj pełni ten instrument w aranżach postrockowych kawałków - w “Don’t Stop” jest echem kiczowatego brzmienia np. serialowych czołówek z lat 90., nawet jego no-wave’owe wstawki są rozmyte, kwaśne i cienkie, a nie szorstkie, grube i agresywne – tak pisze o utworze wokalistka i frontmanka, Zofia Bartoś.

d15hlxu

Grupa w październiku 2018 wydała debiutancką ep-kę, zatytułowaną "Humming Way Home". Obecnie pracuje nad pełnowymiarową płytą. Premiera planowana jest na 24 października. Promujący ją zaś singiel muzycy stworzyli w poszerzonym składzie – we współpracy ze związanymi z trójmiejską sceną muzykami – saksofonistą Michałem Janem Ciesielskim i skrzypaczką Aleksandrą Szymańską. Posłuchać go możecie, klikając w poniższe wideo.

d15hlxu

Podziel się opinią

Share

d15hlxu

d15hlxu