Trwa ładowanie...
d2zm14a

Andrzej Adamiak, lider grupy Rezerwat, nie żyje

O śmierci muzyka poinformował jego syn za pośrednictwem Facebooka.
Share
Andrzej Adamiak miał 60 lat
Andrzej Adamiak miał 60 lat Źródło: East News
d2zm14a

"Dziś przed godziną 11. nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mój tata" - zacytował słowa Bartosza Adamiaka oficjalny fanpage zespołu Rezerwat.

Rezerwat to legendarna grupa rockowa, założona w 1982 roku w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 80. i 90. Czołową postacią grupy był jej założyciel i autor większości materiału Andrzej Adamiak - kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy.

Zespół ma na swoim koncie blisko milion sprzedanych płyt długogrających. Również w milionach rozeszły się kompilacje z utworami zespołu. Rezerwat zadebiutował w listopadzie 1982 roku na Rockowisku w Łodzi. Wśród wielu jurorów, którzy docenili zespół był między innymi Marek Niedźwiecki. W 1983 roku zespół zrobił swoje pierwsze nagranie studyjne. Były to dwie doskonale nam znane piosenki "Obserwator" i "Histeria", które następnie trafiły na antenę radiową. Piosenka "Obserwator" bardzo szybko znalazła się na liście przebojów. W tym samym roku zespół zagrał, aż ponad 150 koncertów. Wystąpili między innymi ze swoim recitalem na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i nagrali swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Rezerwat".

W 1985 roku zespół nagrał jedną z następnych kultowych piosenek polskiego rocka, utwór – "Zaopiekuj się mną", która zadebiutowała podczas koncertu "Przeboje Dwójki" na antenie TVP 2 i szybko stała się wielkim hitem. W 1986 roku zespół nagrał kolejną swoją płytę długogrającą zatytułowaną "Serce", na której poza piosenką "Zaopiekuj się mną" znalazł się również znany wszystkim kawałek "Parasolki". W 2000 roku ukazała się na rynku muzycznym płyta "The Best of Rezerwat".

d2zm14a

Ten znakomity polski zespół znany jest nie tylko z wielu wspaniałych koncertów, występów medialnych, udanych teledysków i świetnych płyt, ale również z różnych polskich produkcji filmowych między innymi takich jak film "Pręgi" czy "Co lubią tygrysy".

Andrzej Adamiak miał 60 lat.

d2zm14a

Podziel się opinią

Share
d2zm14a
d2zm14a