Trwa ładowanie...
d3lkm9l

Andrzej Adamiak, lider grupy Rezerwat, nie żyje

O śmierci muzyka poinformował jego syn za pośrednictwem Facebooka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Adamiak miał 60 lat
Andrzej Adamiak miał 60 lat (East News)
d3lkm9l

"Dziś przed godziną 11. nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mój tata" - zacytował słowa Bartosza Adamiaka oficjalny fanpage zespołu Rezerwat.

Rezerwat to legendarna grupa rockowa, założona w 1982 roku w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 80. i 90. Czołową postacią grupy był jej założyciel i autor większości materiału Andrzej Adamiak - kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy.

Zespół ma na swoim koncie blisko milion sprzedanych płyt długogrających. Również w milionach rozeszły się kompilacje z utworami zespołu. Rezerwat zadebiutował w listopadzie 1982 roku na Rockowisku w Łodzi. Wśród wielu jurorów, którzy docenili zespół był między innymi Marek Niedźwiecki. W 1983 roku zespół zrobił swoje pierwsze nagranie studyjne. Były to dwie doskonale nam znane piosenki "Obserwator" i "Histeria", które następnie trafiły na antenę radiową. Piosenka "Obserwator" bardzo szybko znalazła się na liście przebojów. W tym samym roku zespół zagrał, aż ponad 150 koncertów. Wystąpili między innymi ze swoim recitalem na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i nagrali swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Rezerwat".

W 1985 roku zespół nagrał jedną z następnych kultowych piosenek polskiego rocka, utwór – "Zaopiekuj się mną", która zadebiutowała podczas koncertu "Przeboje Dwójki" na antenie TVP 2 i szybko stała się wielkim hitem. W 1986 roku zespół nagrał kolejną swoją płytę długogrającą zatytułowaną "Serce", na której poza piosenką "Zaopiekuj się mną" znalazł się również znany wszystkim kawałek "Parasolki". W 2000 roku ukazała się na rynku muzycznym płyta "The Best of Rezerwat".

d3lkm9l

Ten znakomity polski zespół znany jest nie tylko z wielu wspaniałych koncertów, występów medialnych, udanych teledysków i świetnych płyt, ale również z różnych polskich produkcji filmowych między innymi takich jak film "Pręgi" czy "Co lubią tygrysy".

Andrzej Adamiak miał 60 lat.

d3lkm9l

Podziel się opinią

Share
d3lkm9l
d3lkm9l