Aneta Kręglicka o decyzji Angeliny Jolie: Nie mogę powiedzieć, że podziwiam ją

Podziel się
Aneta Kręglicka o decyzji Angeliny Jolie: Nie mogę powiedzieć, że podziwiam ją

Aneta Kręglicka, polska Miss World z 1989 r., bardzo kontrowersyjnie wypowiedziała się pytana o to, jak ocenia decyzję Angeliny Jolie o profilaktycznej mastektomii obu piersi.

Szokująca sprawa! - mówi w rozmowie z Faktem. Myślę, że to pochopna decyzja, ja bym się w życiu chyba na coś takiego nie zdecydowała.

I jeszcze zaczęła podejrzewać Angelinę o demonizowanie tego problemu dlatego, że być może ta hollywoodzka gwiazda jest zbyt wrażliwa.

Ja chyba nie miałabym na tyle odwagi, aby podjąć taką próbę uchronienia swego zdrowia, choć rozumiem że to wszystko dzieje się z myślą o dzieciach - dodaje. Nie mogę powiedzieć, że podziwiam ją. Jest w tym coś dziwnego, coś dla mnie nie do końca zrozumiałego.

Co ciekawe, Aneta Kręglicka zachęca oczywiście kobiety o dbania o swoje zdrowie i regularne badanie się także pod kątem raka piersi, ale...

Mammografii nie robię! - Aneta Kręglicka informuje zdecydowanie, pewna swego, choć deklaruje, że bada się bardzo regularnie. Jestem przeciwna mammografii, choć może nie powinnam tego mówić. To zbyt ryzykowne badanie, kobieta jest narażona na zbyt silne promieniowanie, o wiele silniejsze, niż zwykły rentgen.

Aneta Kręglicka dodaje, że przed mammografia przestrzegali ją lekarze, co bardzo utkwiło jej w głowie, ale oczywiście robi regularnie badania piersi za pomocą usg.

A jak jest jakaś sytuacja, która wymaga głębszej kontroli, to to wtedy jest rezonans magnetyczny - wyjaśnia jeszcze.

Miss World uważa, że zbyt często naraża się delikatne piersi kobiet na bardzo silne promieniowanie w trakcie częstych mammografii, które to badanie zaleca się nawet co dwa lata.

Byłabym ostrożna, by promować mammografię! - kończy zdecydowanie, choć czy aby nie nazbyt kontrowersyjnie?

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

**Biust pomógł im w karierze**

Polub WP Gwiazdy