Trwa ładowanie...

Anna Gacek wyrzucona z Trójki. ”Tryb natychmiastowy”

Anna Gacek, dziennikarka muzyczna, została wyrzucona z popularnej radiowej Trójki w trybie natychmiastowym po 19 latach pracy. Nie dano jej pożegnać się ze słuchaczami podczas programu. Zrobiła to na Facebooku.

Anna Gacek wyrzucona z Trójki. ”Tryb natychmiastowy”Źródło: FB Anna Gacek
d14pklu
d14pklu

Anna Gacek pracowała w Trzecim Programie Polskiego Radia 19 lat. Prowadziła Tonację Trójki, programy Do Południa czy Aksamit.

Miała na koncie tysiące audycji i setki wywiadów, z gwiazdami muzyki z Polski i świata.

Gacek pożegnała się ze słuchaczkami i słuchaczami na Facebooku. Wrzuciła zdjęcie ”z kolacji celebrującej 19 wspaniałych lat, które spędziła w Programie Trzecim Polskiego Radia”.

FB Anna Gacek/ Gacek z Wojciechem Mannem
Źródło: FB Anna Gacek/ Gacek z Wojciechem Mannem

Gacek pisze:

d14pklu

"Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki. Ponieważ nie pożegnam się z Wami w audycji, dziękuję Wam tutaj. Była to wielka przygoda. Ponad tysiąc audycji. Sesje, koncerty, premiery, prowadzenie Listy Przebojów, dziewięć lat na Męskim Graniu, trzynaście na Off Festivalu, kilkanaście lat w antenowym, wspaniałym towarzystwie Wojciecha Manna".

Gacek przypomina, że przeprowadziła kilkaset wywiadów przywiezionych z całego świata, zazwyczaj na koszt własny.

”Nawet najmniej mi przychylni nie mogą zarzucić mi braku profesjonalizmu” – stwierdza.

FB Anna Gacek
Źródło: FB Anna Gacek

Pisze, jakie miała plany na najbliższe audycje: jedyny polski wywiad z Alicią Keys, który przywiozła z Londynu; już nagrany, bardzo intymny, naprawdę wyjątkowy wywiad z Arturem Rojkiem; oraz relacja z Kopenhagi, z wystawy Nicka Cave’a, na którą - jak pisze Gacek - "jego menadżer zaprosił mnie w dniu, w którym usłyszałam, że nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki".

d14pklu

Gacek kończy swój wpis emocjonalnie: ”Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego co osiągnęłam, po lęk o przyszłość.”

FB Anna Gacek/ Wywiad z Brodką
Źródło: FB Anna Gacek/ Wywiad z Brodką

Przypomnijmy, że w ciągu kilku lat rządów PiS z Trójki odeszło albo zostało wyrzuconych ponad 26 dziennikarzy, wśród nich m.in. Jurek Owsiak, Michał Nogaś, Jerzy Sosnowski, Artur Andrus, Magda Jethon, Ernest Zozuń, Dariusz Rosiak, Jacek Hawryluk, Robert Kantereit i inni.

Pytana przez WP o powody zwolnienia, Gacek powiedziała nam: - Na tę chwilę wszystko, co mam do powiedzenia jest w moim oficjalnym oświadczeniu.

d14pklu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14pklu