Trwa ładowanie...
d48gj9t

Anna Gacek wyrzucona z Trójki. ”Tryb natychmiastowy”

Anna Gacek, dziennikarka muzyczna, została wyrzucona z popularnej radiowej Trójki w trybie natychmiastowym po 19 latach pracy. Nie dano jej pożegnać się ze słuchaczami podczas programu. Zrobiła to na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Gacek w studiu radiowej Trójki
Anna Gacek w studiu radiowej Trójki (FB Anna Gacek)
d48gj9t

Anna Gacek pracowała w Trzecim Programie Polskiego Radia 19 lat. Prowadziła Tonację Trójki, programy Do Południa czy Aksamit.

Miała na koncie tysiące audycji i setki wywiadów, z gwiazdami muzyki z Polski i świata.

Gacek pożegnała się ze słuchaczkami i słuchaczami na Facebooku. Wrzuciła zdjęcie ”z kolacji celebrującej 19 wspaniałych lat, które spędziła w Programie Trzecim Polskiego Radia”.

   FB Anna Gacek/ Gacek z Wojciechem Mannem
(FB Anna Gacek/ Gacek z Wojciechem Mannem )

Gacek pisze:

d48gj9t

"Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki. Ponieważ nie pożegnam się z Wami w audycji, dziękuję Wam tutaj. Była to wielka przygoda. Ponad tysiąc audycji. Sesje, koncerty, premiery, prowadzenie Listy Przebojów, dziewięć lat na Męskim Graniu, trzynaście na Off Festivalu, kilkanaście lat w antenowym, wspaniałym towarzystwie Wojciecha Manna".

Gacek przypomina, że przeprowadziła kilkaset wywiadów przywiezionych z całego świata, zazwyczaj na koszt własny.

”Nawet najmniej mi przychylni nie mogą zarzucić mi braku profesjonalizmu” – stwierdza.

   FB Anna Gacek
(FB Anna Gacek)

Pisze, jakie miała plany na najbliższe audycje: jedyny polski wywiad z Alicią Keys, który przywiozła z Londynu; już nagrany, bardzo intymny, naprawdę wyjątkowy wywiad z Arturem Rojkiem; oraz relacja z Kopenhagi, z wystawy Nicka Cave’a, na którą - jak pisze Gacek - "jego menadżer zaprosił mnie w dniu, w którym usłyszałam, że nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki".

d48gj9t

Gacek kończy swój wpis emocjonalnie: ”Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego co osiągnęłam, po lęk o przyszłość.”

   FB Anna Gacek/ Wywiad z Brodką
(FB Anna Gacek/ Wywiad z Brodką )

Przypomnijmy, że w ciągu kilku lat rządów PiS z Trójki odeszło albo zostało wyrzuconych ponad 26 dziennikarzy, wśród nich m.in. Jurek Owsiak, Michał Nogaś, Jerzy Sosnowski, Artur Andrus, Magda Jethon, Ernest Zozuń, Dariusz Rosiak, Jacek Hawryluk, Robert Kantereit i inni.

Pytana przez WP o powody zwolnienia, Gacek powiedziała nam: - Na tę chwilę wszystko, co mam do powiedzenia jest w moim oficjalnym oświadczeniu.

d48gj9t

Podziel się opinią

Share
d48gj9t
d48gj9t