Trwa ładowanie...
dudjl0p

Anna Głogowska

Najnowsze informacje
3.0
(7 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kraków

dudjl0p
AKPA
Źródło: AKPA

Anna Głogowska – polska tancerka klasy "S" (tańce standardowe i latynoamerykańskie) oraz prezenterka telewizyjna.

Anna Głogowska urodziła się 2 kwietnia 1978 roku w Krakowie. Pierwszy sukces w tancerskiej klasie zawodowej osiągnęła w lipcu 2002, zajmując 6. miejsce na Otwartych Mistrzostwach Włoch w Alassio. W ciągu całej kariery Anna Głogowska zdobyła m.in. brązowy medal Otwartych Mistrzostw Francji French Open (grudzień 2003), srebrny medal Mistrzostw Polski Par Zawodowych (październik 2004) oraz złoty medal Mistrzostw Polski w „Showdance” (kwiecień 2006).

Anna Głogowska zawodowo tańczyła w parze z Adamem Królem oraz Marcinem Wrzesińskim. Uczyła także tańca w Zespołach Szkół Publicznych nr 1 i 3 2 Kobyłce, a także w tamtejszym Miejskim Domu Kultury. Głogowska pojawiała się też w teledyskach, głównie artystów disco polowych – Classic („Piękną miałaś twarz”), Panorama („Honorata”), Ambasador („Tak jak przed laty”), Casanova („Słodkie wino”), Bossanowa („Kochaj mnie”).

W roku 2005 Anna Głogowska po raz pierwszy wzięła udział w „Tańcu z gwiazdami”. Partnerem tancerki był Witold Paszt, z którym zajęła drugie miejsce. W kolejnych edycjach show występowała z Piotrem Gąsowskim, Robertem Rozmusem, Łukaszem Zagrobelnym, Steve’m Allenem, Piotrem Zeltem, Piotrem Szwedesem, Robertem Korzeniowskim i Kacprem Kuszewskim. Z tym ostatnim udało jej się nawet zdobyć Kryształową Kulę w 13. edycji programu, która była emitowana jesienią 2011 roku.

W roku 2013 Anna Głogowska prowadziła dwie edycje programu „Got to Dance. Tylko taniec” (wraz z Maciejem Dowborem). Do 2015 roku z kolei prowadziła z Krzysztofem Ibiszem „Danicing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

Anna Głogowska ma na swoim koncie epizodyczny występ w odcinku serialu komediowego „Daleko od noszy (odcinek 158. – „Białe szaleństwo”).

Anna Głogowska prywatnie związana jest w Piotrem Gąsowskim. Para doczekała się córki Julii (ur. w 2007 roku).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dudjl0p
dudjl0p
dudjl0p