Trwa ładowanie...
d12zqgj

Arena Festival Film & Music w Ostródzie. Trzy dni święta muzyki filmowej

Już w najbliższy weekend w Ostródzie rozpocznie się I edycja Arena Festival Film & Music. W hali Expo Mazury przed festiwalową publicznością wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, dyrektora naczelnego i artystycznego filharmonii – pomysłodawcy festiwalu muzyki filmowej w Ostródzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arena Festival Film & Music w Ostródzie. Trzy dni święta muzyki filmowej
(Materiały prasowe)
d12zqgj

W festiwalowe wieczory odbędą się trzy koncerty galowe podzielone tematycznie (początek wszystkich koncertów o godzinie 19.00). Oficjalne otwarcie festiwalu pod patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina rozpocznie się na Molo z Grzybkiem nad jeziorem Drwęckim w Ostródzie już w piątek o godz. 17.00.

Piątek, 30 czerwca, koncert "Bajki"
Wiele kompozycji stworzonych do filmów dla dzieci to prawdziwe perełki – tak pod względem pomysłu kompozytorskiego, jak i instrumentacji czy aranżacji. Koncertowej interpretacji bajkowych tematów m.in. z filmów "Bolek i Lolek", "Miś Uszatek", "Reksio", "Zaczarowany ołówek" podejmie się dyrygent, aranżer i producent muzyczny Tomasz Chmiel. Ponadto w opracowaniu Piotra Wolińskiego filharmonicy warmińsko-mazurscy zagrają niezapomnianą muzykę z filmów animowanych Walta Disneya.

Kompozytorem dnia koncertu "Bajki" będzie Abel Korzeniowski. Artysta jest jednym z najbardziej znanych poza granicami naszego kraju polskich kompozytorów muzyki filmowej. W 2009 roku skomponował muzykę do filmu animowanego "Gwiazda Kopernika". Muzyka z tej produkcji zostanie zaprezentowana w drugiej części koncertu.

d12zqgj

Sobota, 1 lipca, koncert "Seriale"
Koncert "Seriale" będzie on miał dwóch bohaterów – gości Arena Festival Film & Music.
Pierwszy z nich to Henryk Kuźniak, znakomity kompozytor muzyki do kilkudziesięciu filmów. W koncercie usłyszymy muzyczne przeboje z filmów: "Vabank", "Vabank II, czyli riposta", "Seksmisja", "Na kłopoty Bednarski". Znów zabrzmi pamiętny, znakomity "Blues na Kwintę"…
Maciej Zieliński, drugi gość wieczoru, w 2016 i 2017 roku otrzymał nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Polskie Orły” w kategorii "Najlepsza muzyka". Artysta lubi łączyć współczesne brzmienia elektroniczne z instrumentami tradycyjnymi. Dzięki temu powstały między innymi oryginalnie brzmiące ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak:"Kryminalni", "Dlaczego nie", "Tylko mnie kochaj", "Nigdy w życiu". I właśnie muzyka Macieja Zielińskiego z tych produkcji filmowych wypełni drugą część sobotniego koncertu.

Niedziela, 2 lipca, koncert finałowy "Filmy"
Program koncertu ułożony został tak, aby opowiedzieć piękną historię muzyki filmowej – od jej musicalowych, złotych lat aż po nowatorskie, współczesne pomysły muzyczne, łączące brzmienie orkiestry z elektroniką i jazzem. Program obejmuje kilkadziesiąt lat twórczości najznakomitszych kompozytorów gatunku, takich jak Henry Mancini, Ennio Morricone, John Williams, Hans Zimmer, Francis Lai, Nino Rota, Vangelis, a także polskich twórców: Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara czy Michała Lorenca. Publiczność usłyszy m.in. tematy z tak znanych filmów jak "Śniadanie u Tiffaniego", "Love Story", "Rydwany ognia", "Misja", "Titanic", "Forrest Gump", "Ojciec chrzestny", "Gwiezdne wojny" czy "Incepcja". Muzykę uzupełnią prezentowane na dużym ekranie fragmenty filmów oraz realizowane przez ponad 10 kamer zbliżenia grającej na scenie orkiestry symfonicznej.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dojazd
Spod siedziby Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej przy ulicy Głowackiego 1 w Olsztynie, o godz. 17.15 każdego dnia festiwalu będą wyruszały 3 autokary. Powrót po koncercie. Osoby chcące skorzystać z tej formy transportu uprzejmie prosimy o zgłoszenie tego faktu przy kupnie biletu na dany koncert w kasie biletowej Filharmonii. Koszt transportu na trasie Olsztyn-Ostróda-Olsztyn to tylko 8 zł od osoby. O miejscu w autobusie decyduje kolejność zgłoszeń.

d12zqgj

Bilety
w kasie Filharmonii w godzinach 10.00 – 18.00 (pon.-pt.)
oraz w dniach 29 czerwca – 2 lipca w godzinach 15.00– 19.00 w EXPO Mazury w Ostródzie (hala nr 4)
Bilety można również kupić poprzez stronę internetową Filharmonii:
www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl
Informacje: 89 527 51 75 lub 76 wew.134, 135

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d12zqgj

Podziel się opinią

Share
d12zqgj
d12zqgj