Trwa ładowanie...

Artyści zebrali imponującą kwotę na rzecz walki z koronawirusem. Ich koncert przejdzie do historii

Koncert "One World: Together At Home" przeszedł do historii. Najpopularniejsi artyści połączyli siły i podziękowali za ogromny wysiłek służbie zdrowia podczas pandemii koronawirusa i zebrali imponującą kwotę.

Artyści zebrali imponującą kwotę na rzecz walki z koronawirusem. Ich koncert przejdzie do historiiŹródło: Twitter.com
d4sjgwu
d4sjgwu

Znani i lubiani praktycznie na całym świecie w różny sposób dziękują im za służbę. Niektórzy z nich osobiście angażują się w pomoc, wspierając finansowo nie tylko medyków, ale różnorodne organizacje działająca na rzecz zniwelowania efektów ubocznych pandemii.

Podziękowania przybierały dotąd różną formę – przez koncerty balkonowe, plakaty, murale, po akcje, w których obywatele wielu krajów oklaskiwali medyków. Artyści także łączą siły i w specjalnych koncertach wyrażają swoją wdzięczność służbie zdrowia.

Ten, który odbył się pod szyldem "One World...", niewątpliwie zapisze się na kartach historii. Zgromadził mnóstwo artystów z najwyższej półki. Lista gości wydarzenia zainicjowanego tym razem przez Lady Gagę była naprawdę imponująca. Na ekranach mają pojawić się m.in. Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Billie Joe Armstrong z zespołu Green Day, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, Elton John, FINNEAS, Idris i Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh Khan i Stevie Wonder.

Muzycy występowali oczywiście w domach, łącząc się przez internet. Wyjątkowy koncert nie miał jednak na celu wyłącznie dodania otuchy fanom i dostarczenia odrobiny rozrywki w tym trudnym czasie. Artyści mieli na celu uczczenie heroicznych wysiłków pracowników służby zdrowia i zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat pandemii koronawirusa. Koncerty służył również zebraniu funduszy na wsparcie globalnej walki w celu wyeliminowania COVID-19.

d4sjgwu

Jak informuje "Variety", śpiewająco udał się nie tylko występ, ale i sama zbiórka. Organizacja Global Citizen, organizująca wydarzenie (i cykliczny festiwal pod tą samą nazwą) poinformowała, że podczas koncertu udało się zebrać aż 127,9 mln dolarów. Część funduszy zostanie przekazania COVID-19 Solidarity Response Fund, a część bezpośrednio dla lokalnych i regionalnych organizacji.

Wdzięczność za imponujący sukces akcji wyraziła także Lady Gaga, odpowiedzialna za skład występujących podczas wyjątkowego wieczoru. Co więcej, portal "NME" podaje, że nagranie z koncertu zostało wydane jako album "live". Piosenek wykonanych przez muzyków można już posłuchać w serwisach stramingowych, takich jak Spotify, a widowisko obejrzeć chociażby na You Tube.

d4sjgwu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4sjgwu