Trwa ładowanie...

Bel Suono: Swoją grę traktują jak misję!

Kilka tygodni temu trio Bel Suono wystąpiło z koncertem na Kremlu w Moskwie. Dostojne miejsce zrobiło na pianistach ogromne wrażenie. I choć już wcześniej tam grali - czuli wielką ekscytację.

Bel Suono: Swoją grę traktują jak misję!Źródło: Materiały prasowe
d27achg
d27achg

- Nie mogę uwierzyć w to, że występujemy na Kremlu – mówi jeden z pianistów. Ale zespół robi wrażenie także na publiczności, która świetnie bawi się na ich koncertach. Po ubiegłorocznym występie w Krakowie, rosyjskie trio fortepianowe będzie można podziwiać jesienią także w Warszawie, Poznaniu i Zabrzu.

Zobacz wideo:

Bel Suono, znane głównie w Rosji, coraz śmielej występuje poza nią. W ubiegłym roku zespół wypełnił po brzegi ICE Kraków. Trio prezentuje głównie muzykę klasyczną zaaranżowaną na trzy fortepiany oraz orkiestrę albo sekcję rytmiczną. Czasem towarzyszą im także tancerze.

- Za każdym razem staramy się podnosić poziom artystyczny i staramy się zaskoczyć naszych odbiorców dodając nowe pomysły – mówi Leyla Fattakhova, producentka Bel Suono.

d27achg

W swoim repertuarze Vasily Opalev, Kirill Gushin i Anton Mosenkow mają m.in. 5 Symfonię Bethovena, "Węgierską rapsodię” Liszta, "Bolero” Ravela czy "Cztery pory roku” Vivaldiego. Trio nie ogranicza się jednak wyłącznie do muzyki poważnej.

W ich aranżacji można także usłyszeć słynny temat z filmu "Gra o tron”, "Megapolis” czy "Bohemian Rhapsody” zespołu Queen, a także rosyjską "Kalinkę”. Wszystko to sprawia, że koncerty Bel Suono są bardzo różnorodne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Trio jesienią ponownie odwiedzi Polskę, tym razem dając aż trzy występy:

8 listopada – COS Torwar Warszawa,
9 listopada – Sala Ziemi Poznań Congress Center
10 listopada – Dom Muzyki i Tańca Zabrze

Bilety na koncert można kupić za pośrednictwem www.prestigemjm.com.

d27achg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27achg