Trwa ładowanie...

Bojkot pierogów ruskich. Magda Gessler komentuje

Po tym, jak Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i wysłał tam swoje wojska, ludzie na całym świecie bojkotują rosyjskie produkty. Niektóre restauracje odmawiają sprzedawania pierogów ruskich. Sprawę skomentowała Magda Gessler

Magda Gessler powiedziała, co sądzi o zmianie nazwy pierogów ruskichMagda Gessler powiedziała, co sądzi o zmianie nazwy pierogów ruskichŹródło: AKPA
d48phq6
d48phq6

Putin zaatakował Ukrainę w nocy z 23 na 24 lutego. Od tamtej pory wojna jest tematem numer jeden w mediach. Polacy chętnie pomagają Ukraińcom, którzy uciekając przed wojną, tłumnie przekraczają polską granicę. Trwa też bojkot rosyjskich produktów.

Część Polaków postanowiła zbojkotować również pierogi ruskie, bo choć wytwarzane na miejscu, mogą odstraszać nazwą. Jedno z flagowych dań kuchni polskiej wciąż jest dostępne w restauracjach, jednak pod zmienioną nazwą. Teraz zamawia się pierogi ukraińskie.

- Część naszej załogi to pracownicy z Ukrainy. Kiedy wybuchła wojna i kucharki słyszały, jak klienci zamawiają ruskie pierogi, po prostu płakały. Decyzja była spontaniczna, od tej pory wydajemy pierogi ukraińskie – powiedział w rozmowie z "Faktem" Tomasz Korecki, szef kuchni z Baru Mlecznego Lindleya 14.

Anna Mucha zgorszona cenami u Magdy Gessler?

Co na takie zmiany Magda Gessler? - Trwa bojkot wszelkimi sposobami tego, co złe, haniebne i okrutne! Każdy o sercu i empatii czuje ból. Niezrozumienie. Niepokój. Zobaczymy, jak to wszystko zmieni świat, ludzi, kulturę, myślenie, emocje - powiedziała "Faktowi" Magda Gessler. - Nic już nie będzie takie jak przedtem. A pierogi dla mnie mogą być już tylko ukraińskie.

Nowa nazwa tradycyjnego dania ma swoje uzasadnienie. Nazwa "pierogi ruskie" wzięła się nie od Rosji, a od Rusi Czerwonej, krainy historycznej, która obecnie znajduje się na terenie północno-zachodniej Ukrainy oraz południowo-wschodniej Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d48phq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d48phq6