Trwa ładowanie...

Brodka wymownie o nowym ministrze edukacji. Dodała mocny post

Objęcie posady ministra edukacji przez Przemysława Czarnka wywołało burzę w debacie publicznej. Ostro reagują politycy, dziennikarze i artyści. Do tego grona dołączyła właśnie Monika Brodka.

Share
Monika Brodka
Monika BrodkaŹródło: East News
dlo7riv

Powołanie Przemysława Czarnka na ministra edukacji wywołało oburzenie i skrajne reakcje w debacie publicznej. Sławomir Broniarz, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, w rozmowie z WP komentował, że tak wiele emocji, co przy Czarnku, wywołało ostatnio powołanie na ministra Romana Giertycha.

Czarnek został mianowany ministrem, mimo iż, jak podkreślają media i komentatorzy, nie ma żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Co więcej, w ostatnim czasie wsławił się wypowiedziami na temat społeczności LGBT.

dlo7riv

- Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją - to tylko jeden z komentarzy, których udzielał w czerwcu na antenie TVP Info.

Przemysław Czarnek ministrem edukacji. "Tyle emocji wzbudzał wcześniej tylko Roman Giertych"

Wśród, delikatnie mówiąc, sceptycznie nastawionych do objęcia przez Czarnka nowej funkcji jest Dorota Brejza (adwokat, współpracownica i żona szefa sztabu wyborczego PO, Krzysztofa Brejzy). Przypomniała, co Czarnek mówił rok temu podczas konferencji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ówczesny poseł PiS podkreślał, że kobiety zostały stworzone do rodzenia dzieci.

- Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile ich można urodzić? To są konsekwencje mówienia kobietom, że nie muszą robić tego, do czego zostały przez pana Boga powołane - mówił, a jego słowa przytoczyła później na Twitterze dziennikarka TOK FM Anna Gmiterek-Zabłocka.

dlo7riv

Niemniej krytycznie nastawieni są artyści. W sieci pojawiają się pierwsze reakcje na nowego ministra edukacji. Krótką, ale mocną wypowiedź zamieściła na swoim Instastory Brodka. "Idź do piekła", podpisała fragment wypowiedzi Czarnka.

Instagram
Brodka o ministrze CzarnkuŹródło: Instagram
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlo7riv

Podziel się opinią

Share
dlo7riv
dlo7riv