Trwa ładowanie...

Była narzeczona Mansona wydała oświadczenie. Staje po stronie ofiar

Aktorka Evan Rachel Wood zdecydowała się wyjawić nazwisko swojego oprawcy. "Miałam wyprany mózg" - przyznała i oskarżyła Marilyna Mansona o znęcanie się nad nią. Głos w sprawie zabrała była narzeczona muzyka, Rose McGowan.

Rose McGowan zabrała głos w sprawie oskarżeń przeciwko Marilynowi MansonowiRose McGowan zabrała głos w sprawie oskarżeń przeciwko Marilynowi MansonowiŹródło: Getty Images
d6vm9mo
d6vm9mo

Evan Rachel Wood już kilka lat temu wyznała, że jest ofiarą molestowania seksualnego. Do tej pory jednak nie ujawniała, kto znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Zdobyła się jednak na odwagę i w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wyznała: "Moim oprawcą był Brian Warner, znany światu jako Marilyn Manson. Zaczął mnie uwodzić, gdy byłam nastolatką, a następnie znęcał się nade mną przez kilka lat. Miałam wyprany mózg, byłam manipulowana. Postanowiłam skończyć z życiem w strachu przed odwetem, oszczerstwami i szantażem. Piszę to, aby zdemaskować niebezpiecznego człowieka i wskazać branże, które mu pomagały, zanim zrujnuje kolejne życia. Wspieram wiele ofiar, które nie będą już milczeć".

W ślad za Wood poszły 4 inne kobiety: Ashley Waters, Sarah McNeilly, Ashley Linsday Morgan i kobieta o imieniu Gabriella, która nie chciała zdradzić swojego nazwiska. Wszystkie przyznały, że Manson znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie, a po zakończeniu z nim związku zdiagnozowano u nich zespół stresu pourazowego. Na te wyznania musiała zareagować była narzeczona Mansona, Rose McGowan.

Zobacz: Przestępstwa seksualne w show-biznesie. Przykładów nie brakuje

McGowan była narzeczoną Mansona przez dwa lata. Ich relacja zakończyła się w 2001 r. McGowan była jedną z pierwszych kobiet, które ujawniły prawdę na temat Harveya Weinsteina i krzywd, jakie wyrządził dziesiątkom kobiet w amerykańskim show-biznesie.

d6vm9mo

Dziś w sprawie oskarżeń pod adresem jej byłego partnera Rose wypowiada się tak:

"Jest mi ogromnie żal tych, którzy cierpieli i znosili psychiczne i fizyczne tortury z rąk Marilyna Mansona. Gdy mówiłam, że Hollywood to sekta, miałam na myśli przemysł rozrywkowy, w tym muzyczny. Sekta ochrania zgniliznę u szczytu władzy. To choroba, którą trzeba powstrzymać. Przemysł wybiera, kogo chronić, kto będzie ofiarą. Dla zysku".

Dalej Rose podkreśla, że solidaryzuje się z Evan Rachel Wood i tymi kobietami, które ujawniły swoje historie.

"Błagam, nie wyciągajcie pytania "a dlaczego tyle lat czekały, by o tym powiedzieć?". To pytanie, które ośmiesza ofiary. To powstrzymuje inne osoby, które przeżyły wykorzystywanie, przed ujawnieniem swoich historii. Do tych, którzy chronili potwory przez lata: wstydźcie się".

d6vm9mo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6vm9mo