Trwa ładowanie...

Cezary Żak nie wytrzymał. "Agent Putina" to jego najdelikatniejsze określenie Rydzyka

Nadal trudno uwierzyć w przekaz, jaki popłynął z ust jednego z najbardziej wpływowych duchownych w naszym kraju. Jego wypowiedź zszokowała opinię publiczną. Cezary Żak, nie przebierając w słowach, nie omieszkał wyrazić, co sądzi o postawie Tadeusza Rydzyka.

 Cezary Żak nie przebierał w słowach, pisząc, co myśli o Rydzyku Cezary Żak nie przebierał w słowach, pisząc, co myśli o Rydzyku Źródło: AKPA, fot: AKPA
d3oj8gz
d3oj8gz

Ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja, rozgłośni o ogólnopolskim zasięgu, wygłosił skandaliczne słowa na temat sytuacji uchodźców przybywających z Ukrainy do Polski. Jego wypowiedzi szokują, tym bardziej że przecież Kościół także aktywnie angażuje się w pomoc Ukraińcom, mówiąc o jedności i braterstwie.

Tymczasem Tadeusz Rydzyk wygłaszał bulwersujące tezy na antenie. - Obawiam się, żeby razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy nie przybyli do Polski ci, którzy nie powinni być w Polsce, przed którymi się broniliśmy - mówił. A to i tak przykład "neutralnej" wypowiedzi.

Zobacz wideo: Polskie gwiazdy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dają przykład innym

- Wczoraj np. czytałem, że [...] 250 czy 270 tys. Ukraińców przyszło, a wszystkich pół miliona. Czyli ta reszta to kto? Czy to nie ci, którzy nie dostali się w 2015 r., czy teraz się nie dostali przez granicę białorusko-polską? Trzeba na to uważać. Tu bym bardzo, bardzo bym uważał – usłyszeli słuchacze Radia Maryja.

d3oj8gz

Dane, którymi posługuje się duchowny, stoją w sprzeczności z tymi, które podawane są w oficjalnych komunikatach. Wszystko wskazuje na to, że sam padł ofiarą dezinformacji, i co gorsza, sieje zamęt, strasząc widmem destabilizacji Polski.

Wypowiedzi duchownego wzburzyły opinię publiczną. W czasie, gdy tak istotne jest, by chęć pomocy innym łączyła społeczeństwo i motywowała do działania, szerzenie dezinformacji i teorii spiskowych jest nie tylko szkodliwe, ale wręcz niedopuszczalne.

Skandaliczna wypowiedź Rydzyka była szeroko komentowana, ale wiele publicznych osób nadal nie szczędzi mu słów oburzenia.

d3oj8gz

Krótki, ale dobitny komentarz do wypowiedzi redemptorysty zamieścił w mediach społecznościowych Cezary Żak. Aktor nie przebierał w słowach.

"Jedziemy z tym agentem Putina. I on śmie się nazywać 'sługą Pana'. Chyba sługą pana szatana" - skwitował na Instastory.

Cezary Żak zbulwersowany szokującą wypowiedzią Rydzyka Instagram.com
Cezary Żak zbulwersowany szokującą wypowiedzią RydzykaŹródło: Instagram.com
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3oj8gz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3oj8gz