Trwa ładowanie...
jerzy połomski
Unicorn
14-05-2024 13:19

Co się dzieje z mieszkaniem Jerzego Połomskiego? Sąsiad artysty zabrał głos

Jerzy Połomski przez 50 lat mieszkał w apartamencie o powierzchni ponad 100 mkw na warszawskim Mokotowie. Słynny artysta kilka lat przed śmiercią przekazał mieszkanie swojej menedżerce. Wiadomo, co dzieje się z nieruchomością.

Co dalej z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiad zabrał głosCo dalej z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiad zabrał głosŹródło: AKPA
d21ygxw
d21ygxw

W listopadzie 2022 zmarł Jerzy Połomski. Wybitny artysta i wykonawca takich przebojów jak "Cała sala śpiewa z nami" oraz "Bo z dziewczynami" odszedł w wieku 89 lat w i spoczął w Alei Zasłużonych na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim. Niedługo po śmierci Połomskiego w mediach zaczęły pojawiać się doniesienia na temat majątku, który pozostawił po sobie słynny piosenkarz.

Wiadomo, że ostatnie lata życia muzyk spędził w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Połomski był jednak właścicielem mieszkania na warszawskim Mokotowie, w którym wcześniej spędził 50 lat. Jak donosił "Fakt", w 2018 roku piosenkarz przekazał apartament o powierzchni ponad 100 mkw swojej menadżerce Violetcie Lewandowskiej w ramach umowy dożywocia - czyli w zamian za utrzymanie i opiekę oraz organizację pogrzebu w przypadku śmierci. Lewandowska w rozmowie z "Faktem" zapewniła, że wywiązała się z umowy z artystą. Bratanica Połomskiego, do której dotarła redakcja "Super Expressu" nie kryła jednak żalu do kobiety, twierdząc, że rodzina piosenkarza została odsunięta od organizacji pogrzebu.

Majątek Jerzego Połomskiego. Wiadomo, co dzieje się z mieszkaniem artysty

W grudniu 2022 roku "Fakt" donosił, że w sprawie majątku Jerzego Połomskiego odbędzie się rozprawa spadkowa, co potwierdziła menadżerka artysty. W poniedziałek media obiegły nowe doniesienia na temat pozostawionego przez piosenkarza dobytku. Redakcja "Super Expressu" dotarła do jednego z sąsiadów Połomskiego, który ujawnił, co dzieje się z mieszkaniem artysty. Według informatora tabloidu do mieszkania, gdzie znajdują się liczne pamiątki po Połomskim, obecnie nikt nie zagląda.

d21ygxw

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Marian Lichtman wspomina Krzysztofa Krawczyka: "Nie wiem, ile jeszcze będę płakał"

Od kiedy Jerzy wyprowadził się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, jego mieszkanie stoi puste. Nikt w nim nie zamieszkał, ani nikt się w nim nie pojawił - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" sąsiad artysty.

Menadżerka Jerzego Połomskiego, Violetta Lewandowska, w rozmowie z "Super Expressem" stwierdziła, że "nie wypowiada się" na temat warszawskiego mieszkania artysty. Kobieta zdradziła jednak, iż zamierza przekazać pamiątki po piosenkarzu do jednego z warszawskich muzeów lub Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

d21ygxw

Na pewno nic się nie zmarnuje. Jest tych rzeczy sporo. Fryderyki i inne nagrody, zdjęcia, albumy ze zdjęciami, teksty piosenek i wiele innych rzeczy, które na pewno ucieszą jego fanów - zdradziła "Super Expressowi", dodając także, iż jak na razie nie zgłosiła się do niej żadna instytucja, więc musi zająć się sprawą na własną rękę.

W rozmowie z "Super Expressem" menadżerka Jerzego Połomskiego wyznała również, że marzy o organizacji festiwalu z piosenkami artysty lub konkursu poświęconego piosenkarzowi.

Co dalej z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiad zabrał głos AKPA
Co dalej z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiad zabrał głosŹródło: AKPA
Co dalej z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiad zabrał głos AKPA
Co dalej z majątkiem Jerzego Połomskiego? Sąsiad zabrał głosŹródło: AKPA
d21ygxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ygxw