Trwa ładowanie...
d2ykkd7

Córka Wodeckiego wspomina Wielkanoc z nim. Kontynuuje tradycje

Zbigniew Wodecki bardzo lubił Wielkanoc. Zastanawiał się tylko, czy jego dzieci będą kontynuować wprowadzone przez niego tradycje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Wodecki uwielbiał Wielkanoc
Zbigniew Wodecki uwielbiał Wielkanoc (Forum)
d2ykkd7

W 2013 r. Zbigniew Wodecki udzielił wywiadu, w którym opowiadał o tym, jak obchodzi Wielkanoc. Wspominał czasy dzieciństwa i zastanawiał się, czy jego dzieci będą kontynuować tradycję: - Teraz tylko o to chodzi, żeby moje dzieci dalej je kultywowały. Z biegiem czasu, przy natłoku innych zajęć, których wtedy nie było, trochę się to wszystko gubi. Kiedyś nie było telefonów komórkowych, tylu programów w telewizji, komputerów i Internetu. Dlatego ludzie nie bardzo mieli co robić i gościli się nawzajem. Jadło się i gadało.

"Fakt" zapytał córkę Wodeckiego Katarzynę Wodecką-Stubbs o to, czy kultywuje tradycje wielkanocne wprowadzone przez ojca:

- Oczywiście, że tak! Zawsze byliśmy bardzo rodzinni i wszystkie święta spędzaliśmy razem. Razem chodziliśmy z koszyczkiem. Dziadek chodził z wnuczkami zawsze. I wszystkie tradycje związane z Wielkanocą przez 2, 3 dni w cyklu od sałatki ziemniaczanej po kaczkę u nas zawsze były praktykowane. Jak się ma rodzinę pełną dzieciaków, to wszelkiego rodzaju tradycje i przyjemności związane z nimi są jedną wielką przyjemnością rodzinną. U nas zawsze było dużo dzieci, dużo wnuków, dużo przyjaciół. Nasza rodzina wszystkie święta spędzała razem. Tata uwielbiał wszystkie święta, bo to był taki moment na biesiadowanie i spotkania, a nie koncertowanie.

d2ykkd7

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 r. wskutek komplikacji po operacji serca. Miał zaledwie 67 lat.

Zobacz także: Leo Stubbs: Dziadek mnie wspierał, ale sam dążyłem artystyczną drogą

Wielkanoc WP.PL
Wielkanoc (WP.PL)
d2ykkd7

Podziel się opinią

Share
d2ykkd7
d2ykkd7