Trwa ładowanie...

Daniel Olbrychski będzie mówił, jak żyć. Na jednym wykładzie zarobi 5 tys. zł

Choć kwota może wydawać się duża, to w porównaniu z obowiązującymi stawkami za podobne wykłady, wygląda raczej mizernie. "W Polsce są one na poziomie od 1 tys. zł do nawet 100 tys. zł za wystąpienie" - w rozmowie z WP Gwiazdy mówi Mateusz Grzesiak, znany trener rozwoju osobistego.

Daniel Olbrychski będzie mówił, jak żyć. Na jednym wykładzie zarobi 5 tys. złŹródło: Materiały prasowe
d27x627
d27x627

Daniel Olbrychski otrzymuje coraz mniej ról filmowych, dlatego postanowił poszukać nowego zajęcia. Aktor zaczął jeździć po Polsce, aby spotkać się z fanami i opowiadać o swoich doświadczeniach życiowych. Nie tylko będzie mówił jak żyć, ale też powspomina plany filmowe i podzieli się różnymi anegdotkami. Za półtoragodzinny występ Olbrychski inkasuje 5 tys. zł.

- Chcieliśmy, żeby pan Daniel odwiedził naszą miejscowość. Skontaktowaliśmy się z jego menedżerką, która powiedziała nam, że 1,5-godzinny wykład pana Daniela kosztuje 5 tys. zł. W cenie jest już wliczony koszt dojazdu. Nie miał żadnych wymagań poza butelką wody, krzesełkiem i mikrofonem. Mogliśmy wybrać wykład na dowolny temat albo rozmowę z kimś od nas - mówi "Super Expressowi" pracownik jednego z domów kultury.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną ONS.pl
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: ONS.pl

Większości z nas może wydawać się, że 5 tys. złotych za półtorej godziny rozmowy to spora kwota. Ale porównując stawkę Olbrychskiego ze stawkami innych gwiazd, które wykładają o życiu, śmiało można powiedzieć, że jest jedną z najniższych w Polsce. Wszystko oczywiście zależne jest od tego, z jak wielką gwiazdą mamy do czynienia, czy są sponsorzy, jak dużo kosztuje zorganizowanie takiego spotkania.

d27x627

- Stawki w tym przypadku kształtuje zasada popytu i podaży. W Polsce są one na poziomie od 1 tys. zł do nawet 100 tys. zł za wystąpienie, przy czym najwyższe wynagrodzenia dotyczą występów bardzo znanych autorytetów. Średnia oscyluje wokół kilku tysięcy złotych. Na rynku amerykańskim ceny speechy motywacyjnych sięgają nawet 50 tys. dolarów w przypadku największych gwiazd. W Niemczech taki speech to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy euro - mówi nam Mateusz Grzesiak, topowy polski trener, autor książek z zakresu zarządzania, marketingu, psychologii sukcesu, zmiany i relacji, inteligencji emocjonalnej.

facebook.com
Źródło: facebook.com

Oczywiście, aby prowadzić mowy motywacyjne i zainteresować ludzi swoim wystąpieniem, przydatne są różne umiejętności. W rozmowie z WP Gwiazdy Grzesiak zdradził, co charakteryzuje dobrego mówcę. Z pewnością Olbrychski spełnia kilka z tych wymagań.

- To, jakie umiejętności potrzebne są do poprowadzenia danego występu, zależy od charakteru tego wystąpienia. W speechach motywacyjnych najważniejsze jest połączenie dwóch elementów — formy i treści. Ważne są umiejętność przekazywania informacji i storytelling, czyli umiejętność opowiadania historii. Przydatne są umiejętności aktorskie, opanowanie mowy ciała, modulowanie głosu i kształtowanie oddechu. Kluczowa jest empatia, zarządzanie emocjami swoimi oraz emocjami grupy, merytoryczny przekaz oparty o plan wystąpienia nierzadko ustalany z organizatorem eventu.

d27x627

Warto zaznaczyć, że Daniel Olbrychski oprócz motywacyjnych wykładów będzie brał udział w spotkaniach, na których można porozmawiać o jego pracy. Nie jest tajemnicą, że aktor prowadził bujne życie towarzyskie, a większość jego romansów i fascynacji zaczynała się właśnie na planach filmowych.

- Gdy na plan weszła dziewczyna młodziutka, w białej sukni, Wajda powiedział: "Chcę, żebyście się poznali. Chyba nie muszę, panie Danielu, przedstawiać panu pani Poli". Nie musiał, bo ja się w niej kochałem, jak cała Polska wtedy. (...) Ile tylko bezczelności we mnie było, żeby wykorzystać tę chwilę - opowiadał w jednym z ośrodków kultury.

Daniel Olbrychski ONS.pl
Daniel Olbrychski Źródło: ONS.pl

Dla wielu Daniel Olbrychski jest ikoną kina i wielką gwiazdą. Zainteresowanie spotkaniami z nim może być ogromne, ale kwota, której żąda gwiazdor, wcale nie jest wygórowana, jeśli spojrzymy na zakres stawek celebrytów.

d27x627

- Celebryci podczas negocjacji proponują kwoty z kosmosu. Po negocjacjach zazwyczaj udaje się wynająć daną gwiazdę za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcych złotych. Oczywiście mówimy o spotkaniach i wykładach z osobami, które nie schodzą z pierwszych stron gazet. Stawka Daniela Olbrychskiego, rozpoznawalnego i lubianego aktora jest naprawdę konkurencyjna - zdradza nam osoba zajmująca się przygotowywaniem wykładów motywacyjnych.

Co mają do powiedzenia celebryci, których najczęściej oglądamy na ściankach czy aktorzy znani z seriali i filmów?

- Najczęściej wykłady dotyczą tego, jak osiągnąć sukces i jak odnaleźć się w danej branży. Na spotkaniach zazwyczaj pojawiają się młodzi ludzie.

d27x627

Jak widać 5 tys. zł, które płacą Danielowi Olbrychskiemu ośrodki kultury lub inne instytucje, jest wręcz promocyjną ceną. Przyszlibyście na spotkanie z gwiazdorem?

ZOBACZ TAKŻE: W filmie o Rodowicz wystąpi Daniel Olbrychski. "To była miłość Maryli. Zagra jej obecnego męża?"

d27x627
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27x627