Trwa ładowanie...

Daniel Olbrychski zarapował o Morawieckim, Dudzie i Kaczyńskim

Daniel Olbrychski wziął udział w wyzwaniu hot16challenge2. Aktor w swojej zwrotce uderzył w polityków. Nazwał Morawieckiego… kłamczuszkiem.

Share
Daniel Olbrychski zarapował o Morawieckim, Dudzie i Kaczyńskim
Źródło: ONS
dkijeel

#Hot16Challenge2 to druga edycja dobrze znanego w środowisku raperów wyzwania. Pierwsza nawiązywała do internetowej zabawy, zainicjowanej na fali Ice Bucket Challenge. Każdy "wyzwany" ma za zadanie stworzyć szesnaście wersów i zarapować je w wybranej przez siebie formie. Tym razem akcja ma nieść ze sobą coś więcej, a mianowicie pomoc służbie zdrowia w walce z pandemią. Wyzwaniu towarzyszy zbiórka, której kwota przekroczyła już 1,7 mln złotych.

Zobacz także: #hot16challenge2 - o co chodzi? Łona wszystko wyjaśnia

Do zabawy dołączył Daniel Olbrychski. Aktor napisał mocny tekst na temat sytuacji politycznej w Polsce. Dostało się Mateuszowi Morawieckiemu, Andrzejowi Dudzie i Jarosławowi Kańczyńskiemu.

dkijeel

"W naszym kraju od lat wielu rządzi trójka muszkieterów / i jak tamci od Dumasa, też coś znaczą w naszych czasach / każdy, by pamiętać o nim, ma bojowy pseudonim / głowa rządu Mateuszek, wszyscy wiemy, to kłamczuszek / głowa państwa tylko jedna, to prezesa marioneta / i na koniec taki marny szkodnik, niewyobrażalny, wali jak w bokserski worek w Polskę, śmieszny dyktatorek / to nie wirus, nie zaraza, to jest zło, co nas poraża / już nie Breżniew ani Putin, tylko ludek ciemny, głupi / trzeba już się brać do dzieła, by nam znowu nie zginęła" – zarapował Olbrychski.

Akcja zatacza coraz szersze kręgi i dawno już wyszła poza środowisko raperów. Nominowani są zarówno muzycy zajmujący się innymi gatunkami muzycznymi (jak Monika Brodka, Kasia Nosowska czy Kayah), jak i ludzie którzy nie mają z muzyką nic wspólnego (tata rapera Maty, Andrzej Seweryn czy Kuba Wojewódzki). Doszło nawet do tego, że w wyzwaniu udział wziął Andrzej Duda. Jednak udział polityków w akcji jest przez część odbiorców i artystów krytykowany.

dkijeel

Podziel się opinią

Share
dkijeel
dkijeel