Trwa ładowanie...

Dawid Podsiadło: "Nie przejmuję się, że jestem wieśniakiem"

Wokalista powrócił po przerwie z nową płytą. Dwa single: "Małomiasteczkowy" i "Nie ma fal" już stały się hitem.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dawid Podsiadło: "Nie przejmuję się, że jestem wieśniakiem"Źródło: Youtube.com
d335mvd

Aktualnie Dawid Podsiadło promuje nową trasę koncertową i udziela wywiadów, w których opowiada o tym, jak pracowało się nad albumem oraz czego można się spodziewać.

- Ja tam się nie przejmuję, że jestem wieśniakiem - wyznał w rozmowie z natemat.pl artysta, nawiązując tym samym do pierwszewgo singla "Małomiasteczkowy".

Wokalista przyznał również, że płyta jest dość osobista, a niektóre piosenki mówią o rozstaniach z bliskimi osobami. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu media rozpisywały się o tym, że artysta rozstał się z wieloletnią narzeczoną dla popularnej aktorki młodego pokolenia, Zofii Wichłacz.

- Nie mówię o jednym rozstaniu a raczej o całej idei rozstawania się. Niekoniecznie w kontekście relacji damsko-męskich, choć takich jest oczywiście najwięcej. To nie są historie najświeższe, utwór "Dżins" opowiada o romantycznej relacji z mojego życia, którą żyłem chyba jakoś w 2008 roku. Dla mnie to było strasznie inspirujące, żeby po tej dekadzie napisać coś z perspektywy siedemnastoletniego siebie, wspominając szczeniacką, zachłanną miłość.

d335mvd

Podsidło wyznaje też, że bodźcem do napisania piosenki "Małomiasteczkowy" była pewna sytuacja z siłowni.

- Wiesz, zakładałem na siebie te ciuchy, myślałem sobie, że idę na jakąś ekskluzywną salę ćwiczeń dla gwiazd. I wtedy poczułem, że w ogóle nie pasuję do tej ekipy, wręcz im tam smrodzę. Pcham się nie wiadomo gdzie ze swoją krzywą gębą. Wszyscy w wypasionych ciuchach, wyczesanych fryzurach, a ja włażę w spodenkach z gimnazjum, które, o dziwo, jeszcze pasują. Serio, czułem się tam tak, jakbym ich obrażał swoją obecnością.

Słuchaliście nowych utworów Dawida?

ZOBACZ TAKŻE: Dobroduszny Podsiadło dzieli się posiłkiem z wygłodniałym kolegą

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d335mvd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d335mvd
d335mvd