Trwa ładowanie...

Dlaczego książę George zawsze nosi krótkie spodenki? Rozwiązanie jest bardzo proste

Pewnie zastanawialiście się, dlaczego mały Jerzyk zawsze nosi krótkie spodenki. Nieważne czy jest zima, czy lato chłopiec nigdy nie został sfotografowany w długich spodniach. Rozwiązanie tej zagadki jest bardzo proste.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dlaczego książę George zawsze nosi krótkie spodenki? Rozwiązanie jest bardzo prosteŹródło: PAP
d3bav8u

Kiedy brytyjska rodzina królewska przyleciała do Polski, to uwagę wszystkich zwrócił jeden szczegół. Pogoda w kraju nie rozpieszczała, a mały George wysiadł z samolotu w krótkich spodenkach. Wielu zastanawiało się, dlaczego tak został ubrany. Czy rodzina królewska nie sprawdziła, jaka pogoda panuje w Polsce? Otóż nie.

Rozwiązanie jest znacznie prostsze.
- To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w szorty. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z cichych wyznaczników warstwy społecznej. Choć czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia. Nawet księżna Cambridge - ocenił William Hanson, znawca etykiety, w rozmowie z „Harper’s Bazaar”.

Książę George będzie mógł nałożyć długie spodnie dopiero w wieku 8 lat.
- Zwyczaj mówi, że chłopiec awansuje do noszenia długich spodni w okolicach ósmego roku życia. Historycznie tradycja ta sięga szesnastego wieku. Noworodek do pierwszego lub drugiego roku życia był ubierany w suknię (podobną do tych, w których chłopcy są chrzczeni), potem natomiast nosił ubrania składające się z niezłączonych ze sobą nogawek, które przypominały szorty. Zwyczaj ten nosił nazwę "breeching" - mówi Hanson.

d3bav8u

Myślicie, że to przesada?

Getty Images
Źródło: Getty Images
Royal Baby Instagram.com
Royal Baby Źródło: Instagram.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną East News
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: East News

Wizyta brytyjskiej pary książęcej w ECS

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3bav8u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bav8u
d3bav8u